Skip to content
Home » Zhilei Zhang šokiravo Joe Joyce’ą ir laimėjo WBO laikinąjį sunkiasvorio titulą

Zhilei Zhang šokiravo Joe Joyce’ą ir laimėjo WBO laikinąjį sunkiasvorio titulą

Autorius Vince’as D’Rašytojas: Zhilei Zhang pasinaudojo puikia galimybe, kai šokiravo iki tol nepralaimėjusį Joe Joyce’ą (15:1, 14 KO) nuosekliai nusileisdamas tiesia kaire ranka ir priversdamas sustabdyti šeštą raundo žaidimą, nes Zhangas šeštadienio vakarą laimėjo WBO laikinąjį sunkiasvorių titulą. „Copper Box“ arena Londone, Anglijoje.

(Mandagumas: Queensberry Promotions)

Maždaug prieš aštuonis mėnesius Zhilei Zhang ringe kovojo su pirmuoju IBF pretendentu Filipu Hrgovičiumi. Nepaisant to, kad pirmojo raundo nokdauną pelnė ir atrodė, kad jis laimėjo daugumą raundų, Zhangas nepateko į rezultatų lentelės, nes Hrgovičius buvo apdovanotas pergale vieningu sprendimu.

Patyręs nedidelę nesėkmę, Zhangas turėjo galimybę smarkiai sugrįžti, kai susitiko su Joe Joyce’u. Dėl apgailėtinos patirties, kurią jis patyrė ankstesnėje kovoje, Zhangas pareiškė, kad norėjo nokautuoti Joyce’ą, nes nenorėjo, kad teisėjai nuspręstų rezultatą.

Pirmajame Joyce’o ir Zhango susidūrimo raunde du sunkiai pataikę sunkiasvoriai pirmąją raundo minutę stumdėsi pirmaujančiomis rankomis. Kai pietų letenė Zhang nusprendė pasikelti kojas, jis nusileido porą didelių kairiųjų rankų ir kietą dešinį kabliuką.

Antrajame raunde Zhangas pasiekė vieno ir dviejų derinį, kuris pribloškė Joyce’ą. Po penkiolikos sekundžių Zhang nusileido tiesiai į kairę ir išmušė Joyce’ą iš pusiausvyros. Kairė Zhango ranka buvo itin tiksli ir pradėjo daryti kosmetinę žalą Joyce’o dešinei akiai.

Joe Joyce’as trečiajame raunde išėjo bandydamas įtvirtinti savo smūgį ir atakuoti priešininko kūną. Visą trečią Joyce’as mėtė smūgius ir demonstravo gerą darbo tempą, tačiau Zhangas buvo boksininkas, kuris pataikė labiau akį traukiančius smūgius.

Ketvirtojo turo pradžioje patinimas aplink Joyce’o dešinę akį tapo pagrindine problema. Dar kartą Joyce’as bandė pranokti savo varžovą, tačiau Zhangas ir toliau pataikė sunkesnius metimus, o jo taiklumas išliko aukštame lygyje, nes atrodė, kad kaire ranka jis nepataikė.

5-ojo turo pabaigoje Joe Joyce’as atsisėdo ant taburetės, o jo komanda pradėjo gydyti dešinę akį. Atrodė, kad Džoiso akis buvo užmerkta, bet kai jo kampelis paklausė: „Ar matote iš tos akies išlendančią kairę ranką? Joe Joyce’as nutilo, o tada atsakė: „Taip“.

YouTube vaizdo įrašas

Kai nuskambėjo varpas, prasidėjus šeštam ratui, teisėjas paskyrė skirtąjį laiką, kad gydytojas galėtų apžiūrėti Joyce’o akį. Gydytojas uždengė Džoiso kairę akį ir iškėlė du pirštus. Matyt, Džoisas galėjo pakankamai gerai matyti, kad atspėtų, kiek pirštų laikė gydytojas, remdamasis tuo, kad kova tęsėsi.

Joyce’as išmušė dūrį ir dešine ranka, bet neatrodė, kad jo smūgiai turėjo galios. Įpusėjus šeštajam raundui, Zhilei Zhang atliko sunkią penkių smūgių kombinaciją, dėl kurios teisėjas atšaukė dar vieną skirtąjį laiką.

Per skirtąjį laiką gydytojas pažvelgė Joyce’ui į akis ir sustabdė konkursą, nes Zhilei Zhang buvo apdovanotas TKO pergale. Anksčiau Joyce’as priklausydavo nuo savo smakro, kad gautų laiko, kol sugalvojo būdą, kaip nokautuoti savo varžovą, bet, deja, Joyce’ui priklausomybė prieš Zhangą nepavyko.

Po pergalės 39-erių Zhilei Zhang (25-1-1, 20 KO) tapo nauju WBO laikinuoju sunkiasvorių čempionu. Zhang yra dėkingas už tai, kaip vyko kova, tačiau interviu po kovos jis kalbėjo apie kitą savo bokso kelionės žingsnį.

„Šiandien priklauso man, priklauso visiems, kurie pasirodė. Priklauso kiekvienam pasirodžiusiam kinui. Zhangas tęsė: „Man 39 metai, bet esu disciplinuotas, sunkiai treniruojuosi, kitas žingsnis – siekiu titulo“.