Skip to content
Home » Vitaminas C ir riebalų praradimas

Vitaminas C ir riebalų praradimas

Vitaminas C ir riebalų praradimas
Parašė Fritzas Nugentas

Kiek iš jūsų norėtų turėti mažiau kūno riebalų? Gerai, daug rankų tiesiog pakilo. Kiek iš jūsų vartoja pakankamai vitamino C? Ach, rankos nusileido. Galbūt keli iš jūsų keistuolių pirmoje eilėje valgo pakankamai daržovių, kad jaustųsi tikri savo atsakymu. Ar yra ryšys tarp vitamino C ir kūno riebalų? Lažinkitės, kad yra.

Vitamino C riebalų mažinimo tyrimas

Tyrėjai iš Londono tyrė jaunus suaugusiuosius, vitaminą C ir riebalų deginimą. Jie nustatė, kad „vitamino C koncentracija plazmoje buvo atvirkščiai susijusi su baltymų energijos sąnaudomis… ir tiesiogiai susijusi su riebalų energijos sąnaudomis…“ Tai rodo, kad kai vitamino C koncentracija yra didelė, riebalai lengviau panaudojami energijos gamybai. Be to, sumažėja iš baltymų gaunamos energijos kiekis, o tai reiškia, kad palaikote raumenų masę, o ne skaidote baltymus, kad aprūpintumėte organizmą energija. Tai reiškia, kad didesnis vitamino C kiekis padės išlaikyti raumenų masę, tuo pačiu sumažinant kūno riebalus. Be to, asmenys, turintys mažiausią vitamino C kiekį, taip pat sudegino 25% mažiau kūno riebalų, palyginti su tais, kurių vitamino C kiekis buvo didesnis.

Valgydami vaisius ir daržoves gausite vitamino C, todėl galite sudeginti daugiau riebalų, išlaikant raumenų masę. Tavo mama buvo teisi – vaisiai ir daržovės tau tinka. Paskambink jai dabar ir padėkok. Aš palauksiu. Gerai, gerai padaryta, tu geras vaikas. Dabar grįžkime prie skaitymo.

Hipotezė apie mūsų protėvius

Praleiskite šią dalį, jei nemėgstate galvoti ir jums rūpi tik riebalų mažinimas.

Taigi šios dalies tyrime nebuvo. Tai mano paties hipotezė. Apsvarstykite šį mažą kąsnelį. Prieš 100 000 ir daugiau metų vitamino C būtume gavęs pavasarį, vasarą ir rudenį iš vaisių ir daržovių. Taip pat būtume labai aktyvūs tuo metu medžiodami ir rinkę. Šiuo metu mums būtų naudinga mažesnis kūno riebalų kiekis. Temperatūra šiltesnė, todėl nereikia tiek daug riebalinės izoliacijos. Be to, reikia daugiau raumenų masės, kad mūsų kūnas būtų maitinamas taip, kad būtų naudinga medžioti, rinkti ir apskritai likti aktyviems. Be to, čia yra seksualinės atrankos elementas, nes raumeningi ir dominuojantys patinai lengviau sumaišo savo genetiką su raumeningomis ir sveikomis patelėmis (ar panašiai).

Greitai pirmyn į žiemą. Vitamino C trūksta. Šis trūkumas tampa signalu (ne vieninteliu, bet svarbiu), liepiančiu kūnui pradėti naudoti raumenų masę ir tausoti riebalų masę. Norint išlaikyti raumenų masę, reikia daugiau kalorijų, todėl dabar mesti raumenų masę yra strateginė ateitis. Raumenys nebūtini sėdėti urve. Be to, padaugėja kūno riebalų, kad būtų užtikrintas izoliacijos sluoksnis ir efektyvus kuro šaltinis, kuris ištvertų žiemą.

Kai vėl ateina pavasaris ir atsiranda vitamino C, tai rodo, kad kūnas pradeda mažinti kūno riebalus ir atsarginius raumenis, kad pasiruoštų aktyviems ateinantiems gausybės mėnesiams.

Maisto produktai, turintys daug vitamino C

Daržoves, kuriose yra daug vitamino C, žiūrėkite į žalialapes, tokias kaip lapiniai kopūstai, briuselio kopūstai ir mangoldai. Kryžmažiedžių daržovių, tokių kaip brokoliai ir žiediniai kopūstai, gamybai ir valgymui taip pat verta skirti laiko. Vaisiams rinkitės kivius, citrinas, papajas, braškes ir apelsinus. Tai nėra baigtinis sąrašas.

Labai rekomenduoju gauti vitaminų ir mineralų iš viso maisto, o ne papildyti. Be vitamino C, gausite platų spektrą kitų naudingų vitaminų ir mineralų. O ir skaidulų. Niekada nepamirškite savo pluošto. Kreipkitės į Invictus mitybos programą, jei norite individualizuoto mitybos mokymo!

Nuoroda

Johnston, CS, Corte, C. & Swan, PD Ribinė vitamino C būklė yra susijusi su sumažėjusia riebalų oksidacija jaunų suaugusiųjų submaksimalaus pratimo metu. Nutr Metab (Londonas) 3, 35 (2006). https://doi.org/10.1186/1743-7075-3-35. Tiesioginė nuoroda: Vitaminas C ir riebalų praradimas