Skip to content
Home » „Upper Cross“ sindromo nustatymas manekenams (1 dalis)

„Upper Cross“ sindromo nustatymas manekenams (1 dalis)

pav04_02a
„Upper Cross“ sindromo nustatymas manekenams (1 dalis)
Parašė Michele Vieux

Ar žinote, kur yra jūsų spąstai? O kaip tavo trapecija? Jei purtote galvą „ne“, tikėtina, kad aktyvuojate ir viršutinius spąstus – tą raumenį, kuriuo gūžčiojame pečiais, kai nežinome atsakymo į klausimą. „Spąstai“ yra trumpinys iš trapecijos. Trapecija padeda stabilizuoti petį didžiąją laiko dalį – tiek daug, kad ji dažnai per daug naudojama, todėl atsiranda būklių, vadinamų viršutinio kryžiaus (arba „viršutinio sukryžiavimo“) sindromu.

Viršutinio kryžiaus sindromas (UCS) apibūdinamas kaip raumenų disbalanso modelis, esantis galvos ir pečių srityse. Dažniausiai tai randama asmenims, kurie dirba prie stalo arba didžiąją dienos dalį sėdi ir nuolat blogai stovi. Sergant UCS, viršutinės trapecijos ir kėlimo kaukolės sandarumas nugarinėje pusėje kertasi su didžiojo ir mažojo krūtinės ląstos sandarumu. Gimdos kaklelio lenkiamųjų raumenų silpnumas ventraliai kertasi su vidurinės ir apatinės trapecijos silpnumu. Šis disbalanso modelis sukelia sąnario disfunkciją, ypač atlanto ir pakaušio sąnaryje, C4-C5 segmente, kaklo ir krūtinės ląstos sąnaryje, glenohumeral sąnaryje ir T4-T5 segmente. (Janda 1988)

Ką visa tai reiškia? Iš esmės tai reiškia, kad kai 4-5 raumenų grupės tampa per daug įtemptos, tai gali sukelti įvykių grandinę, kuri gali sukelti pečių nestabilumą, disfunkciją ir galiausiai skausmą bei sužalojimą. Priežastys yra trapecijos ir kėlimo mentės (kurios padeda pakelti ir nuleisti pečių ašmenis), didysis ir mažasis krūtinės ląstos (jūsų krūtinėje) ir sternocleidomastoideus (išsipūtę raumenys išilgai kaklo šono).

Mūsų gydytojai iš „Thrive Wellness“ – Tara Parsons ir Heidi Fearon – ir aš pastebėjau per daug klientų, turinčių UKS ir su juo susijusius pečių skausmus. „Pečių“ problemos, kurias matome, dažniausiai kyla dėl pernelyg didelio spąstų ir kaklo naudojimo.

Taigi, ko ieškote, kad nustatytumėte UCS? Ieškokite šių specifinių laikysenos pokyčių, kurie mažina glenohumeralinį stabilumą (peties sąnarį), kurie dažniausiai pastebimi UCS:

  • Galvos laikysena į priekį – Įsivaizduokite mažą seną ponią, kertančią gatvę, kuri nemato, kur eina, nes jos galva kyšo į priekį nuo pečių, todėl ji gali žiūrėti tik į žemę priešais save, o ne į viršų ar į priekį.

  • Padidėjusi gimdos kaklelio lordozė ir krūtinės ląstos kifozė – Kuprotas. Pagalvokite, kaip jūsų pečiai turi kompensuoti padėtį virš galvos, jei turite tolygų kuproto pradą.

  • Pakelti ir pailginti pečiai – Mūsų draugė Kelly Starrett, bestselerio „Tapimas lanksčiu leopardu“ autorė, taip pat žinomas kaip „padarytais pečiais“, kai jūsų pečiai yra tokie įtempti, o pomentiniai raumenys (esantys tarp ir žemiau pečių). yra per silpni, kad laikytų pečius atgal, todėl jie sukasi į priekį.

  • Mentės sukimasis arba pagrobimas ir sparnavimas – Pagrobimas reiškia, kad kaulas (kaulas) tolsta nuo kūno, todėl žiūrint iš šono arba iš galo jis atrodo kaip sparnas. Jei kas nors gali pakišti pirštus po pečių ašmenimis ir už jos įsikibti, jūsų mentės sparnuoja.

Be to, kad atrodote siaubingai, nes vaikštote aptemptais pečiais ir pavargstate nuo to, kad žmona ar motina ragauja jus atsistoti tiesiai arba žiūrėti į jūsų laikyseną, turėtumėte susirūpinti, ką šie laikysenos pokyčiai gali reikšti jūsų kūnui trumpalaikiam ir ilgalaikiam. sveikatos ir gerovės. Vienas ar daugiau iš šių simptomų gali reikšti, kad jūsų pečiai yra nestabilūs ir todėl gali susižeisti. Arba kai kurios sritys per daug kompensuoja disfunkciją ir sukelia žalą. Arba dėl to, kad kai kuriose srityse per daug kompensuojama, jos išjungia kitas sritis, kurios turėtų veikti, bet neveikia, o tai sukelia nestabilumą. O gal jūsų pečių juosta tiesiog silpna. Galbūt jau jaučiate kaklo ir rankos (-ių) nervo skausmą, nestabilumą virš galvos, galvos skausmą ir sukimosi manžetės problemas. Ilgainiui UCS taip pat gali sukelti osteoartritą ir degeneracines sąnarių ligas.

Pastaruosius septynerius metus stebėdamas žmonių judėjimą ir per pastaruosius porą mėnesių ypatingą dėmesį skirdamas spąstams, pastebėjau tendenciją, kurią reikia sustabdyti, o paskui taisyti – viršutinės spąstų gūžčiojimas pečiais. Laikas tai sustabdyti dabar… na, beveik dabar.

Skaitykite 2 šios serijos dalį!