Skip to content
Home » Stūmikliai jūsų CrossFit treniruotėje? Štai 3 patarimai, kaip juos sutraiškyti

Stūmikliai jūsų CrossFit treniruotėje? Štai 3 patarimai, kaip juos sutraiškyti

„Invictus Athlete“ Brittany Weiss „CrossFit“ treniruotės metu atliko „Trusters“.
Patarimai ir gudrybės, kaip efektyvesnius variklius
Parašė „The Invictus Athlete Team“.

Treniruotės metu atliekant daugybę stūmikų, judėjimo efektyvumas bus būtinas, jei tikimės išlaikyti pastovų tempą. Mūsų judėjimo efektyvumas priklausys nuo šių trijų dalykų: kojų stabilumo, tinkamo stovo padėties ir strypo kelio.

Stabilumas per kojas
Jūsų kojos yra jūsų pagrindas. Jie sudaro sąlygas visam likusiam judesiui, todėl nevertinkite pėdų padėties ir svorio paskirstymo lengvabūdiškai. Kad ir kur būtų jūsų pėdos, pritūpimai nugaroje ir priekiniai pritūpimai yra ten, kur pėdos turi būti dedamos į pristūmiklį. Čia tu esi stipriausias ir iš čia tavo kūnas mėgsta pritūpti.

Kadangi svoris dedamas priešais jus, išlaikyti pusiausvyrą per visą pėdą (galbūt net šiek tiek atgal link pėdos galo) bus labai svarbu užtikrinti, kad svoris netemptų jūsų į priekį ant kojų pirštų. Kai pavargstame, gana lengvai būna patraukti į priekį. Pajuskite kojas prie grindų ir įsitikinkite, kad nesedate per toli į priekį ar per toli atgal.

Tinkama stovo padėtis
Tinkama stovo padėtis varikliui gali būti sudėtinga. Visur mes linkę matyti dviejų skirtingų tipų variklius. Pirma, sportininkas bando imituoti švarą ir, nusileisdamas į pritūpimą, padeda strypą iki pat pirštų galiukų. Nors tai puikiai tinka norint išlaikyti svorį ant viso kūno pritūpimo metu, tai sukelia tam tikrų sunkumų, kai jie bando sklandžiai pereiti prie preso. Taip yra todėl, kad juosta ir toliau sėdi per toli ant pirštų.

Kita vertus, kai kurie atletai per daug susikoncentruoja į spaudimo stūmoklio judesį ir laiko strypą iki galo rankose, todėl alkūnės nukreiptos žemyn, kai jie leidžiasi į pritūpimą. Dėl to jų rankos per daug sveria į priekį, todėl svoris jaučiasi daug sunkesnis nei reikia.

Vietoj to pabandykite rasti tam tikrą pusiausvyrą. Stenkitės laikyti juostą labiau link rankos centro. Ne ant pirštų galiukų ir ne iki galo delnuose. Tai leis jūsų alkūnėms išlikti šiek tiek pakeltas ant pritūpimo, bet taip pat šiek tiek daugiau rankose, kai važiuosite ir spausite strypą virš galvos.

Be to, jei tai darydami laikykite rankas kiek įmanoma atpalaidavę, tai padės juostai suktis, kai sklandžiai pereisite nuo pritūpimo prie pritūpimo, o tada atgal į pritūpimą.

Baro kelias
Galiausiai turime suprasti geriausią ir efektyviausią juostos kelią. Neįpraskite apjuosti juostele aplink veidą, kad nepažeistumėte smakro, dantų ar nosies. Įsivaizduokite tiesią liniją, nukreiptą į savo šoną, kai judate per savo stūmiklius, ir visą judesį laikykite juostos galus vienoje linijoje su ta tiesia linija. Kuo mažiau ta juosta pajudės iš efektyviausio kelio, tuo greičiau ir sklandžiau judėsite šiuo judesiu, kurį tikrai sugalvojo pats velnias.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums padaryti sraigtus mažiau skausmingus ir veiksmingesnius, kai kitą kartą treniruojatės!

Taip pat patikrinkite…

Juosmens lordozė: nustokite kišti užpakalį!

3 puikūs EMOM naudojimo būdai