Skip to content
Home » Pernelyg aktyvus viršutinis Trapecija – Invictus Fitness

Pernelyg aktyvus viršutinis Trapecija – Invictus Fitness

trapecijos_Pilkos

Pernelyg aktyvus viršutinis Trapecija
Parašė Melissa Hurley

Ar kada nors jautėte, kaip kardas pradurtų jūsų akį? Ar jaučiate stiprų galvos skausmą ar žandikaulio skausmą? Ar jaučiate pirštų dilgčiojimą ar skausmą per ranką? Ar kas nors tau yra sakęs, kad tavo pečiai nelygūs? Ar tavo sukibimas silpnas? Visas šias ir dar daugiau problemų sukelia bene labiausiai paplitusi kompensacija – „pernelyg aktyvi“ viršutinė trapecija (arba spąstai).

Viršutinė spąstai tęsiasi nuo raiščių šalia pirmųjų šešių kaklo slankstelių iki peties viršaus. Raumenys paprastai sukasi į viršų pečių ašmenis, pakeldamas mentę ir ištiesdamas, kad padėtų pakelti ranką aukščiau 90 laipsnių. Viršutinis trapecinis raumuo taip pat sukasi ir į šoną lenkia kaklą. Kai viršutinės spąstai veikia taip, kaip turėtų, su kaklo ir pečių kompleksu viskas gerai.

Kokios yra „pernelyg aktyvių“ viršutinių spąstų priežastys? Jei turite silpnus sukimosi manžetės raumenis ir silpnus mentės stabilizavimo raumenis (rombinius, vidurinius ir apatinius), kiekvieną kartą, kai pakeliate ranką virš galvos arba į šoną, virš 90 laipsnių ar žemiau, viršutinė spąstai šokinėja. padėti jums judėti, kad galėtumėte daryti tai, ką turite padaryti, ir kompensuoti jūsų silpnus stabilizatorius – tuos vargšus vaikinus!

Nesvarbu, ar tai būtų siekis indą viršutinėje spintelėje, dažyti lubas, vairuoti pasirėmusi ranką į duris, ar žaisti beisbolą vasaros poilsio lygoje, galite jaustis, kad jums sekasi puikiai; tačiau per didelis viršutinių spąstų raumenų naudojimas padidina raumenų įtempimą, net ir ramybės būsenoje. Pradės atsirasti subtilių simptomų, tokių kaip kaklo sustingimas ilgai dirbant kompiuteriu, galvos skausmas vairuojant arba skausmas per ranką laikant daiktą. Netgi pabudimas dilgčiojančiomis rankomis yra pernelyg išnaudotos viršutinės spąstų požymiai.

Kaip žinoti, ar tai yra jūsų simptomų šaltinis? Pirmiausia susiraskite kineziterapeutą, kuris gali diagnozuoti problemą. Kai viršutinis spąstas yra pernelyg įtemptas, jis dažnai siunčia trigerinius taškus į tą pačią šoninę akį, o tai jaučiasi kaip veriantis skausmas, einantis tiesiai per akį.

pilka808.png brachial-plexus-stingers-also-known-as-stinge-L-RErvpk.jpeg

Kai viršutinis spąstas yra per daug įtemptas, keltuvas ir skalena taip pat būna įtempti, patraukdami užpakalinį pirmąjį šonkaulį į aukštesnę padėtį. Tai gali suspausti brachialinį rezginį, nervų pluoštą, kuris išeina iš kaklo stuburo lygio ir tęsiasi iki rankos raumenų. Rezultatas yra skausmas, tirpimas, dilgčiojimas ir deginimo pojūtis rankoje ir net rankos silpnumas, jei nervas ir toliau suspaudžiamas. Šie simptomai dažnai vadinami žasto rezginio pažeidimu, Erbo paralyžiumi arba brachialiniu radikulitu. Jei abejojate, patikrinkite, kad nepažeistumėte nervų.

Laukite tolesnių pranešimų apie naudingas filosofijas, pratimus ir tempimus, susijusius su viršutine trapecija ir jos pečius stabilizuojančiais draugais.

Nuorodos

[1] Am J Sports Med. 2007 m. spalis;35(10):1744-51. Epub 2007 Liepa 2. Mentės raumenų pusiausvyros atstatymas: kokius pratimus skirti? Cools AM1, Dewitte V, Lanszweert F, Notebaert D, Roets A, Soetens B, Cagnie B, Witvrouw EE.

[2] Clin Biomech (Bristolis, Eivonas). 2014 m. vasario mėn.;29(2):201-5. doi: 10.1016/j.clinbiomech.2013.11.011. Epub 2013 Lapkričio 26. Pakeitus pečių gūžčiojimo pratimą, galima palengvinti į viršų nukreiptus sukamuosius kaukolės raumenis. Pizzari T1, Wickham J2, Balster S3, Ganderton C4, Watson L5.

[3] Clin Biomech (Bristolis, Eivonas). 1994 sausis;9(1):44-50. doi: 10.1016/0268-0033(94)90057-4. Trapecinio raumens anatomija ir veiksmai. Johnson G1, Bogduk N, Nowitzke A, House D.