Skip to content
Home » Padarykite savo nuo peties iki viršaus (STO) efektyvesnį

Padarykite savo nuo peties iki viršaus (STO) efektyvesnį

Efektyviau dirbkite nuo peties iki virš galvos
Vaizdo įrašas Justino Wrighto

Nesvarbu, ar norite greitai perkelti štangą nuo pečių į viršų (STO), ar ketinate atlikti sunkų rinkinį, technika ir padėtis turi didžiulę įtaką jūsų sėkmei. Net ir per milimetrą nukrypimas nuo strypo kelio gali būti pražūtingas.

Dažna „nuo peties iki viršaus“ (STO) klaida

Dažnai matome technikos ir padėties gedimą, kai sportininkas nukelia strypą iš virš galvos esančios padėties atgal į pečius kitam pakartojimui. Dauguma atletų puikiai susikoncentruoja tiesios linijos smūgiu į strypą AUKŠTYN, bet ne visada taiko tą pačią techniką, kai nuleidžia strypą žemyn ir atgal prie pečių kitam pakartojimui, todėl pakartojimas priimamas ir pradedamas apatinė ir apatinė padėtis žemyn krūtine. Tai nėra ideali spaudimo padėtis ir neužtikrina galios ar tikslumo. Be to, tai jus be reikalo ir greitai išvargins.

Grąžtas, skirtas ištaisyti peties ir viršutinės galvos (STO) klaidą

Šiame vaizdo įraše treneris Justinas Wrightas pateikia du patarimus. Greitis, padėsiantis sutraiškyti STO ir sutaupyti energijos visoms kitoms treniruotėms. Ir tokį, kurį galima pritaikyti kitam kėlimo seansui, apimančiam bet kokius komplektus nuo peties iki viršaus.

Grąžtui: naudokite PVC vamzdį arba tuščią štangą. Atminkite, kad tai yra pratimas ir mes stengiamės tobulinti jūsų techniką, o ne maksimaliai išnaudoti.

Priekinio stovo padėtis

Pradėkite nuo strypo priekinio stovo padėtyje. Priekinė stovo padėtis STO judesiams yra šiek tiek žemiau alkūnių nei priekinio pritūpimo, bet vis tiek priešais strypą. Strypas turi remtis ant pečių, o deltiniai raumenys turi sudaryti strypą, kad jis nesiremtų ant jūsų apykaklės kaulų. Tai yra ta padėtis, į kurią turėtumėte grįžti po kiekvieno pakartojimo. Kiekvieną kartą patraukite ir valdykite juostą atgal į šią padėtį. Tai ne tik puikiai pasiruoš kitam pakartojimui, bet ir leis greičiau stumti štangą dviračiu, jei taip pasirinksite.

Užbaikite pasirinkimą nuo peties iki virš galvos. Tai gali būti griežtas spaudimas, stūmimas, stūmimas, net trūkčiojimas per skilimą.

Alkūnių padėtis į priekį

Iš viršaus esančios padėties – TAI YRA šio gręžimo raktas – laikykite alkūnes nukreiptas į priekį, o traukdami strypą atgal į pradinę padėtį.

Dabar pritaikykite šią techniką savo treniruotėms. Sunkiems rinkiniams sutelkus dėmesį į tai, jums nereikės keisti pakartojimų. Kai važiuojate dviračiu STO metcon treniruotėje, sutelkdami dėmesį į tai, galėsite judėti sklandžiai, taupyti energiją ir pagreitinti pakartojimų skaičių.

Pradėkite tai daryti dabar – šiemet „CrossFit Open“ tikrai pamatysime kažkokį pečių viršų!

Kaip pasiruošti 2020 m. CrossFit Open

Peržiūrėkite mūsų internetinių programų įvairovę – siūlome visą atvirą pasiruošimą visiems sportininkams ir papildomas gimnastikos, sunkiosios atletikos, jėgos, variklio ir kt. programas!

„Invictus“ internetinės programos