Skip to content
Home » Nėštumo treniruotės: Coning & Doming

Nėštumo treniruotės: Coning & Doming

Nėštumo treniruotės: Coning & Doming
Parašyta Kirsten Ahrendt

Neseniai turėjome narę, kuriai buvo 32 savaitės, o traukiant negatyvą pasireiškė kūgis (tai ji neįtikėtinai vis dar sugebėjo! Bosslady!) Aptarėme, kas tai buvo – ji matė, kad tai atsitiko anksčiau, kai ji yra vonioje arba bandė atsisėsti iš lovos ir nesuprato, kas tai yra. Vietoj to perkėlėme ją į tempo ringo eilutes ir štai kodėl…

Kas yra „kontingas”?

Diastasis recti yra tiesiosios pilvo dalies atsiskyrimas – tai rezultatas, kurį dauguma žmonių sieja su moterimis po gimdymo. Bet tai, žinoma, prasideda Nėštumo metu. Beveik visos nėščios moterys tam tikru mastu tai pasireikš nėštumo metu, nes jų kūnai turi turėti vietos bebei.

Plonas jungiamasis audinys, laikantis tiesiąją pilvo ertmę, yra linija alba, kuri taip pat tęsiasi nėštumo metu. Kiekviena moteris yra unikali (duh!), tačiau nėštumo metu tam tikri judesiai ir tai, kaip toli ji yra, dažnai gali padidinti pilvo spaudimą ir sukelti išsipūtimą / kūgiavimą / kupolavimą ties linea alba. Žodžiu, atrodo, kad apvalus moters pilvas padarė palapinės/kūgio formą.

Kodėl atsiranda spurgas?

Išsipūtimas / susitraukimas atsiranda, kai netinkamai valdomas intraabdominalinis spaudimas, o pilvo / dubens dugno / įstrižų raumenys neveikia optimaliai ir darniai. Tai sukels per daug streso albai linijai ir, jei bus nuolat atliekama, gali sukelti didesnių problemų dubens dugne ir tiesiosios diastazės atsigavimo metu. Taip pat perskaičiau kai kuriuos dalykus, kuriuose teigiama, kad tai nėra puikus spaudimas bebei, bet aš nesu toks įsitikinęs šiuo teiginiu.

Kokie judesiai gali sukelti spurgą?

Įprasti judesiai, kuriuos matote, yra šie:

– prisitraukimai (arba kai ji kabo nuo strypo)

– lentos/žemyn nukreipti judesiai

– Pritūpimai

– pakelti daiktus – vaikus/svorius, kurie yra toli nuo jos

– spaudimas virš galvos

Kai tai matome vienoje iš daugelio nėščių moterų, kurias treniruojame sporto salėje, mes arba 1) padedame joms rasti kitą judėjimo alternatyvą; arba 2) patarti jiems, kaip sukurti geresnį aktyvinimo pagrindą. Pavyzdžiui, ji gali sulaikyti kvėpavimą, todėl skatiname ją iškvėpti prieš judesį ir susijungti su dubens dugnu prieš sutvirtindami.

Coning in Men

FYI – žiūrėkite, ar „Dudes“ TAIP PAT nepastebėta, ar nedomina! Aš nejuokauju, matau tai daugelyje vyrų mūsų sporto salėje, kai jie tai daro… (palaukite)… DEAD BLAIDAI!!! Tai tikras ženklas, kad jie nėra išlyginti ir nesusiję su dubens dugnu / diafragma. Ir tai rodo, kad jie gali susirgti išvarža su prastais tvirtinimo raštais.

Kaip trenerei gali būti baisu tiesiog „stebėti“ nėščios moters pilvą, kai ji atlieka judesius, todėl gal paklausk jos – „Ei, ar pastebėjote, kad tai vyksta? Ar galiu žiūrėti, kaip atliekate kelis pakartojimus, ir atkreipti į tai dėmesį, kad įsitikintumėte, jog taip neatsitiks jums? Žinote, taigi nesate baisūs, o esate susirūpinę ir padedate… Tikiuosi, kad tai jums padės, mielai pasikalbėsite, jei norite parašyti komentaruose.

Nėštumo mokymo seminaras

Ką: Brianna Battles – nėštumo ir gimdymo sportininkų/trenerių mokymo seminaras

Kada: Šeštadienį, sausio 28 d., nuo 9 iki 16 val. @ Invictus San Diego

Kaina: Early bird kaina yra 300 USD

Kam skirtas šis seminaras?

Tai tinka tiek sportininkams, tiek GPP nariams, tiek treneriams.

  • bet kas galvoja apie pastojimą ir smalsu, kaip naršyti mokymuose šio skyriaus metu
  • Nėščios CrossFitters + Sportininkai kurie nori žinoti, ką pakoreguoti savo treniruotėse
  • Sportininkai po gimdymo kurie nori atkurti savo jėgą ir efektyvumą, atsižvelgdami į gydomąjį šerdį + dubens dugną
  • Moterys, kurioms po gimdymo praėjo metai bet vis dar valdo varginančius šerdies / dubens dugno disfunkcijos simptomus
  • Treneriai kurios pastebėjo, kad savo pamokose padaugėjo nėščių ir pagimdžiusių klienčių ir nori būti geriau informuotos, kaip jas mokyti
Nėščiųjų ir pagimdžiusių sportininkų treniruotė yra daugiau nei tiesiog vengimas priekinių lentų ir lenkimo bei judesių atmetimas. Ateikite mokytis ir papildykite savo koučingo įrankių rinkinį! Registruokis čia!

——————————————————————————————————————————————————— ——————

Ištekliai:

Diastasis Recti & Coning: ką reikia žinoti; Judėjimo ministerija
Diastazė tiesiosios žarnos nėštumo metu; Nėštumas ir po gimdymo PT