Skip to content
Home » Makrokomandų skaičiavimo privalumai ir trūkumai

Makrokomandų skaičiavimo privalumai ir trūkumai

Makrokomandų skaičiavimo privalumai ir trūkumai
Parašė Michele Vieux

Atrodo, kad šiais laikais visi tai daro – „skaičiuoja makrokomandas“, o tai reiškia, kad jie seka, ką valgo, sverdami ir matuodami maistą, o tada registruodami kiekvienos makroelemento: baltymų, angliavandenių ir riebalų gramus. Bet ar tai tikrai būtina norint užtikrinti, kad valgytumėte gerai subalansuotą mitybą? Galbūt, o gal ir ne, tai priklauso ir yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti sprendžiant, ar norite pabandyti.

Neabejotinai yra tam tikrų privalumų, kai atidžiai stebite, ką valgote – pagerėjo kūno sudėtis, atskaitingumas ir atsigavimas. Tačiau toks griežtas stebėjimas kai kuriems taip pat nerekomenduojamas, nes tai gali pabloginti tam tikrą nesveiką elgesį ir nepageidaujamas sąlygas mūsų gyvenime arba suteikti klaidingą saugumo jausmą dėl mitybos.

Svarstydami, ar turėtumėte skaičiuoti savo makrokomandas, apsvarstykite šiuos dalykus, kad pamatytumėte, ar tai tinka.

PRIVALUMAI
Nr. 1 – padeda prisiimti atsakomybę už tinkamą maisto kiekį. Daugelis žmonių persivalgys, jei įdėmiai neprižiūrės savęs ir neužsirašys. Ir kai kurie, kad ir kaip beprotiškai daugeliui atrodytų, nevalgo pakankamai, nebent prisiskaito prie tam tikro kalorijų skaičiaus kiekvieną dieną. Tokiais atvejais makrokomandų skaičiavimas gali būti geras pasirinkimas norint įsitikinti, kad suvartojate reikiamą kalorijų skaičių, kad pasiektumėte savo tikslus, nesvarbu, ar tai yra raumenų augimas, riebalų mažinimas ar atsigavimas po treniruotės.

2 – gali būti naudojamas kartu su kai kuriomis dietomis, siekiant užtikrinti, kad jūsų santykis būtų ten, kur reikia. Pavyzdžiui, tiek ketozės, tiek zoninės dietos yra labai tikslios ir reikalauja išmatuoti makrokomandas, kad procentai nebūtų išmesti. Ketozės dietos nauda yra ta, kad treniruojate savo kūną naudoti riebalus kaip pagrindinį energijos šaltinį, o per daug angliavandenių ar baltymų galite išmušti iš riebalų deginimo, ketonų gamybos zonos, todėl svarbu tiksliai sekti ką vartojate, kad gautumėte naudą.

Nr. 3 – Suteikia supratimą apie bet kokį disbalansą, kurį galite turėti dėl dabartinės mitybos. Kaip treneriai, mes tai girdime nuolat. „Aš valgau gerai!” arba „Aš valgau subalansuotą mitybą“. Bet kaip tai atrodo iš tikrųjų ir ar tikrai valgote tai, ką sakote ir galvojate, kad valgote? Daug kartų, kai pradedame įrašyti tai, ką valgome, suprantame, kad tam tikri dalykai gali prasiskverbti ar net trūkti. Pavyzdžiui, dažnai žmonės mano, kad gauna pakankamai baltymų, bet kai pradeda dėti rašiklį ant popieriaus, supranta, kad taip nėra. Arba kiti prisiekia, kad „nevalgo tiek daug cukraus“, bet pagal jų „MyFitnessPal“ paskyrą… Makrokomandų skaičiavimas padės sužinoti šiuos dalykus.

#4 – atveria akis, koks yra tikrasis porcijos dydis. Deja, ½ puodelio žemės riešutų sviesto yra daug didesnis nei rekomenduojama daugumai iš mūsų. Ir rekomenduojama brokolių porcija yra daug didesnė, nei daugelis iš mūsų dedame į savo lėkštes… O taip, ir tie kepsniai, kuriuos valgėte, tikriausiai yra dvi ar trys porcijos…

5 – Tai gali būti naudinga tiems, kurie pagal kitus mitybos planus kovoja su jausmu, kad jiems „netenka“ mėgstamo maisto. Makrokomandos gali leisti jiems šiek tiek labiau sumažinti savo pasirinkimą nei griežtas tam tikrų maisto grupių pašalinimas.

MINUSAI
1 – neatsižvelgiama į maisto kokybę. Kalorijų įtraukimas ir pašalinimas yra ydinga filosofija, ypač tiems, kurie nori numesti svorio. Pavyzdžiui, reakcija į organizmą ir maistines medžiagas, kurias jis gauna iš 50 kalorijų brokolių, labai skiriasi nuo 50 kalorijų raudonojo saldymedžio. Taigi, jei neturite kitų mitybos parametrų, išskyrus kiekvienos maco vieneto kalorijas, ne visada pasitarnaujate tik jas skaičiuodami.

# 2 – reikia šiek tiek laiko ir pastangų. Tiems, kurių gyvenimo būdas yra užimtas arba kuriems jau sunku rasti laiko ruošti valgį, tai yra dar vienas žingsnis. Kad makrokomandų skaičiavimas būtų veiksmingas, be viso maisto pasverimo ir matavimo, taip pat turite įrašyti, ką valgėte, kur nors, pavyzdžiui, žurnale arba įrankyje, pvz., „MyFitnessPal“.

3 – gali pabloginti ir (arba) sukelti netvarkingą valgymą. Dėl didelio dėmesio, skiriamo svėrimui, matavimui ir makrokomandų registravimui, tai gali paskatinti ir taip nesveikus, įkyrius įpročius žmonėms, kurie anksčiau sirgo valgymo sutrikimais, tokiais kaip anoreksija, bulimija ir ribojantis maisto vartojimą.

#4 – dažnai sumažina valgomų maisto produktų įvairovę. Suderinus svėrimo ir matavimo (ir įrašymo) modelį, kuriam reikia laiko ir mąstymo, nesunku rasti reikiamus daiktus ir patiekalus, kad nereikėtų tiek daug galvoti ir dirbti. skaičiuojant jūsų makrokomandas. Taip, tai darydami sutaupote laiko ir energijos, bet taip pat pašalinate įvairovę iš savo raciono, o įvairovė yra ne tik gyvenimo prieskonis, bet ir nepaprastai svarbus norint užtikrinti, kad 1) gautumėte visus reikalingus vitaminus ir mineralus; ir 2) nevalgyti tiek vieno dalyko, kad sukurtumėte jautrumo maistui problemą.

5 – gali sukelti socialinį stresą ir atitolinti žmones nuo draugų ir šeimos. Ar kada nors buvote „tas vaikinas“, kai valgote su draugais? Jūs žinote tą, kuris restorane perrašo meniu, kad įsitikintų, jog jų santykis yra 40-30-30. Kai kuriems tai gali būti nereikšminga, bet kitiems toks stresas gali neleisti jiems išeiti su draugais. Tai tik vienas pavyzdys, o jei jūsų draugai ir šeima palaiko, tai tikriausiai nėra didelė problema. Tačiau daugelis žmonių pastebi, kad kai jie pakeičia savo mitybos būdą arba skiria tam didelį dėmesį, kiti taip pat atkreipia dėmesį ir ne visada išoriškai palaiko. Jūs turite paaiškinti ir ginti savo veiksmus arba netgi galite vengti išeiti su draugais ar valgyti šeimos namuose, kad išvengtumėte šių nepatogių ar nepalaikomų situacijų.

Kaip matote, makrokomandų skaičiavimas turi daug privalumų. Ir tikrai yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti, kurie gali atbaidyti jus nuo to daryti arba bent jau to daryti nuolat. Skaičiavimo ciklai čia ir ten gali būti į ką atsižvelgti, jei kalbate apie privalumus ir trūkumus.

Jei nuspręsite tai padaryti, būtinai kreipkitės į specialistą, kuris yra mitybos rekomendacijų ekspertas. Tikėtina, kad jie paprašys jūsų pateikti tam tikrą pradinę informaciją, pvz., jūsų kūno sudėties skaičius, treniruočių tipą ir apimtį, gyvenimo būdą ir tikslus, prieš pateikdami kai kuriuos skaičius.

Jei nuspręsite, kad makrokomandų skaičiavimas ne jums, nesijaudinkite! Laikydamiesi šios paprastos taisyklės, vis tiek galite būti tikri, kad gerai maitinatės ir maitinate savo kūną sėkmingai. Valgykite tikrą maistą ir įvairų! Tai reiškia, kad venkite perdirbto maisto ir vadovaukitės šiuo bendru nurodymu, kaip kraunate lėkštę: daugiausia daržovių, delno dydžio mėsos (ar kitų baltymų) ir nykščio dydžio riebalų. Po treniruotės įmaišykite šiek tiek krakmolo ir šen bei ten po gabalėlį vaisiaus.

Tikimės, kad tai padės nuspręsti, ar makrokomandų skaičiavimas jums tinka. Kokia jūsų patirtis stebint savo suvartojamą kiekį?

Taip pat patikrinkite…

Nuoširdūs karšti grūdai

10 patarimų, kaip sėkmingai numesti riebalus

Kodėl 30 dienų mitybos iššūkis išnyksta