Skip to content
Home » Kuo skiriasi absoliuti ir santykinė jėga?

Kuo skiriasi absoliuti ir santykinė jėga?

absoliutus santykinis stiprumas

Kuo skiriasi absoliuti ir santykinė jėga?
Parašė Hunter Britt

„CrossFit“ yra unikalus tuo, kad vienu metu išbando tiek absoliučią, tiek santykinę jėgą ir plačiame diapazone. Tokios sporto šakos kaip Strongman ir kai kurios lauko varžybos trasoje tik išbando vieną iš šių kategorijų, nes jiems per daug nerūpi jūsų santykinė jėga, o tik tai, kiek jėgos galima sukurti. Tada yra sporto šakų, pavyzdžiui, sunkiosios atletikos, kurios yra suskirstytos į svorio kategorijas, kuriose lyginama santykinė jėga su absoliučiu. „CrossFit“ sporte turite turėti abi jėgos formas, kad būtumėte sėkmingi.

Absoliuti jėga

Absoliuti jėga apibūdina bendrą jėgos kiekį, kurį gali sukurti sportininkas, nepaisant kūno svorio ar dydžio. Didžiausią svorį galintis pakelti sportininkas turi didžiausią absoliučią jėgą. Tai jėga, kuri yra svarbi CrossFit žaidime, kai kalbama apie bet kokius štangos judesius ar jėgos kūrimą Assault Bike ar Erg. Štai kodėl, pašalinus kondicionavimo faktorių, šiose treniruotės dalyse pirmenybė teikiama stambesniam sportininkui, kuris paprastai turi daugiau absoliučios jėgos. Žinoma, dydis ne visada reiškia jėgą, bet apibendrintai paprastai jis linksta į tą pusę.

Santykinė jėga

Santykinė jėga skiriasi. Tai reiškia sportininko jėgą, palyginti su jo kūno svoriu. Santykinė jėga pirmiausia tikrinama atliekant gimnastikos judesius. Jei paimsite 225 svarų sveriantį ir 150 svarų atletą ir jie abu gali sukurti vienodą bendrą jėgą, tada lengvesnis sportininkas turi daug didesnę santykinę jėgą. „CrossFit“ žaidime tai suteikia didelį pranašumą atliekant gimnastikos treniruotes, vėlgi neįskaitant metabolinio kondicionavimo, o lengvesnis sportininkas paprastai turės didesnę santykinę jėgą, palyginti su stambesnių sportininkų.

Tai rodo, kad kiekviena jėga yra svarbi, tačiau daugeliui sporto šakų reikia sutelkti dėmesį tik į vieną.

CrossFit sportininko pavyzdys

Jei 150 svarų sveriantis CrossFit sportininkas tikrai nori atsikratyti dvigubo kūno svorio, o jo svoris yra tik 20 svarų, tai parodytų, kad jis turi tvirtą santykinę jėgą. Jis turi gerą absoliučią jėgą, tačiau, palyginti su kai kuriais savo draugais, kurie išvalo 350 svarų, šioje kategorijoje jis atsilieka. Šis sportininkas jau kurį laiką dirbo ir sveria 280 svarų. Taigi jis gali priaugti kūno svorio, o tai idealiai pagerintų jo absoliučią jėgą, bet gali dar labiau apsunkinti tą atotrūkį iki dvigubo kūno svorio, todėl jo santykinė jėga iš tikrųjų pablogėtų. Kitas jo pasirinkimas yra numesti svorio, greičiausiai sumažinant jo absoliučią jėgą, tačiau dėl to jo santykinė jėga gali padidėti.

Šio sportininko pasirinktas maršrutas daugiausia priklausys nuo jo tikslų CrossFit ir (arba) olimpinėse sunkiosios atletikos varžybose. Šis pavyzdys rodo, kad absoliuti ir santykinė jėga yra susijusios ir gali būti priklausomos viena nuo kitos (bet ne visada), priklausomai nuo sportininko ir sporto šakos, kurioje jie stengiasi pasiekti aukščiausią lygį.

Invictus stiprybė

Norite sužinoti daugiau apie tai, kokias jėgos sritis turėtumėte treniruotis tiek bendram fiziniam pasirengimui, tiek visapusiškesniam sportininkui? Užsiregistruokite į kitą 8 savaičių „Coach Hunter“ jėgos ciklą, kuris prasidės rugsėjo 12 d.! Ši uždara grupė sutelks dėmesį į CrossFit reikalingos jėgos stiprinimą. Treniruosite pritūpimus, spaudimą ant nugaros, traukimą ant galvos ir spaudimą ant galvos, taip pat treniruodami olimpinius keltuvus. Programa vykdoma 5 dienas per savaitę ir apima vaizdo įrašų peržiūrą ir kas savaitę pateikiamus trenerio Hunterio Britto atsiliepimus.