Skip to content
Home » Komentaras apie CrossFit nėštumo metu

Komentaras apie CrossFit nėštumo metu

CrossFit Invictus San Diege

Komentaras apie CrossFit nėštumo metu
Parašė Melissa Hurley

Ar esate nėščia arba galvojate apie pastoti? Ar norite tęsti CrossFit savo kelionės metu? Iš ko geriau mokytis, jei ne iš tų, kurie ten buvo? Paprašiau kelių mūsų narių pasidalyti savo dabartine ir buvusia nėštumo patirtimi. Tikiuosi, kad kai kurios (arba visos) jų istorijos jums patiks.

Pusė moterų, su kuriomis kalbėjausi, buvo nėščios ne kartą, o kita pusė yra visiškai naujos mamos arba šiuo metu nėščios. Visos moterys buvo tam tikru būdu aktyvios prieš pastodamos; vieni su CrossFit, kiti su bėgimu. Pora jų po pirmojo nėštumo pasirinko CrossFit, kad padėtų numesti kūdikio svorį.

Visi dalyviai kalbėjosi su savo gydytojais ar akušerėmis apie norą išlikti aktyviems nėštumo metu. Viena narė sakė, kad jos gydytojo „rekomendacijos dėl kūno rengybos (suprantama) buvo labai mažos, konservatyvios ir retai pritaikomos žmonėms, kurie užsiima CrossFit arba mėgsta sportuoti mėgstamoje sporto šakoje“. Dažniausias gydytojas Rekomendacija buvo: „Daryk viską, kas jaustųsi patogiai, bet nepersistenk ir nesistenk gauti naudos ar PR, nes juk kūdikis turėtų būti kūno prioritetas numeris vienas“.

Viena narė Vicki pasidalijo tuo, ką pasiūlė jos gydytojas ji „nustokite tupėti žemiau lygiagrečiai. Buvo paminėtas nėštumo metu išsiskiriantis hormonas relaksinas ir kaip turėjau būti šiek tiek atsargesnė su tokiais judesiais. Man taip pat buvo liepta vengti judesių, kai guliu ant nugaros, pavyzdžiui, atsisėdimų/traškančių.

Kai paklausiau mūsų mamyčių, ar pasikeitė jų kūno rengybos grafikas nėštumo metu, naujesnės mamos minėjo, kad pirmasis trimestras buvo labiausiai prisitaikantis ta prasme, kad jos buvo labiau pavargusios, susidūrusios su pykinimu ir mokantis naujo kūno. Kathy sakė: „Aš užsiėmiau mažiau CrossFit, bet daugiausia dėl to, kad mano pirmasis trimestras buvo toks pilnas miego!

Tie, kurie buvo veteranai, įprato klausytis savo kūno. Rachel pasidalijo, kad išmoko „natūraliai mažėti bėgant savaitėms, tiesiog klausydama savo kūno ir nedarydama nieko, kas jaustųsi per daug nepatogiai“. Pora moterų pridėjo jogą, plaukimą ir ilgus pasivaikščiojimus, kad padėtų atsikratyti pusiausvyros ir nuotaikos. Visi padarė judesių modifikacijas (paklauskite savo trenerio ar kitos nėščios klasės draugės), atsiribojo nuo traškių judesių, išmoko sulėtinti ir priimti kelionę.

Mane nustebino, kaip mamos atranda savo veiklos ritmą. Jei turėčiau spėti, tai galėtų būti siejama su jų ankstesniais veiklos įpročiais. Tačiau Jen pasidalijo, kad per pirmąjį nėštumą ji iš „varžybų kūno rengybos varžybose“ tapo gyvena „Dairy Queen“ gruzdintomis bulvytėmis, tartariniu padažu, kiaušinių kepiniais ir žiūri daug televizijos. Tuo metu buvo įprasta išmintis, kad nėščios moterys turėjo būti gana sėslios. Jokia ilgalaikė veikla ar įtemptas darbas nebuvo skatinamas. Jen mentalitetas ir aktyvumas pasikeitė per antrąjį nėštumą (praėjus beveik 10 metų), kai ji, kaip ir kitos mamos tęsėsi daugumą jų kadencijų, o pagrindiniai pokyčiai vyksta paskutiniaisiais trimestrais.

Paskutiniame trimestre jie pradėjo jaustis šiek tiek labiau nepatogūs, kai jų viduje auga papildomas apvalus rutulys, o masės centras išmušė iš pusiausvyros. Jie sakė, kad per tą laiką jų energijos lygis išsenka daug greičiau. Rachel pareiškė, kad „as laikas bėgo, o kai mano guzas tapo didesnis, mobilumas ir lankstumas taip pat turėjo didelę reikšmę.

Geriausias ir svarbiausias dalykas, kurį praleidau kartu su šiomis nuostabiomis moterimis, buvo jų patarimai kitoms nėščioms, aktyvioms moterims:

Rachel: Klausykitės savo kūno ir mėgaukitės tiesiog aktyvumu. Pastaruoju metu tikrai stengiausi tiesiog mėgautis buvimu grupinėse pamokose, daryti tai, ką galiu, gerai pasportuoti ir mėgautis socialiniu CrossFit aspektu. Man patiko pasinaudoti galimybe nustoti lankytis sporto salėje ir nuolat galvoti apie kitą PR, stengtis, kad geriau prisitraukčiau arba galvočiau, ar kada nors sugebėsiu pakelti raumenis, o sutelkti dėmesį į tai, kaip pasiekti. pažinti kitus.

Lindsey: Tiesiog klausykite savo kūno, atsipalaiduokite ir atsipalaiduokite. Treniruojuosi gana intensyviai, bet buvo malonu atsipalaiduoti ir tiesiog užsiimti mankšta bei mėgautis aplinkiniais žmonėmis sporto salėje.

Jen: Naudingi patarimai: net pirmąjį trimestrą ateik į pamokas! Žinau, kad sunku, kai jauti, kad pradėsi vėmti dėl rytinio pykinimo, bet jausitės geriau, kai baigsite. Negaliu pasakyti, kiek kartų aš eidavau ir vemdavau, o tada iškart grįždavau į lauką. Pirmąjį trimestrą taip pat šiek tiek svaigau treniruotėse, o tai yra visiškai normalu, bet padeda pakelti galvą kitiems. Pavyzdžiui, darydavau sieninius kamuoliukus, o pereidamas prie kito dalyko turėjau palaukti kelias sekundes, kad susikaupčiau.

Vicki: Tikrai sakyčiau, kad jei sugebi išlikti aktyvi ir užsiimti CrossFit nėštumo metu, darykite tai. Man patiko būti nėščia. Tikrai tikiu, kad atitolinau daug nėštumo diskomforto, nes vis tiek galėjau sportuoti (pavyzdžiui, nugaros skausmai – iki kelių paskutinių nėštumo savaičių man tikrai nebuvo stiprus nugaros skausmas – ir jis vis tiek buvo toleruojamas). Nėštumo metu taip pat gerai miegojau. Girdėjau iš kitų, kurie negalėjo iš tikrųjų išlikti aktyvūs, kad jiems buvo sunku miegoti naktį. Pasirinkite savo trenerio smegenis dėl modifikacijų. Pasikalbėkite su mamomis, kurios prieš jus užsiėmė CrossFit nėštumo metu. Mane neabejotinai įkvėpė žinojimas, kad yra kitų, kurie galėjo sportuoti nėštumo metu ir net kelias dienas iki gimdymo. Galiausiai taip pat norėčiau pasakyti, kad klausykitės savo kūno; jei jis nesijaučia patogus, pakoreguokite ir modifikuokite. Vis dėlto, jei galite, būtinai judėkite. Prisiekiu tuo. Tai buvo vienintelis dalykas, kurį jaučiau galėjęs kontroliuoti tą beprotišką laiką, kai keitėsi mano kūnas.

Anoniminis: „Tiesiog judėkite!” Taip man pasakė mano trenerė Melissa ir tai jau pasiteisino pirmosiomis mano „CrossFit“ savaitėmis. Vienas puikus patarimas, kurį kažkas man pasakė, yra tai, kad nėštumo metu jie jautėsi geriausiai tomis dienomis, kai lankėsi „CrossFit“. Iš tikrųjų šiandien jaučiausi tikrai puikiai (ir praėjusią savaitę buvau TIKRAI, TIKRAI pavargęs), nepaisant to, kad šią savaitę skridau į DC ir atgal, ir, taip, lankiausi CrossFit!

Kathy: Nespauskite savęs. Daryk tai, kas tau atrodo teisinga. Žinokite, kad jums nereikia valgyti tiek buritų ir pieno kokteilių, kiek aš valgiau. Vos nenukritau nuo egzaminų stalo, kai akušerė man pasakė, kad man reikia tik 200 papildomų kalorijų per dieną arba papildomo granolos batonėlio ekvivalento. Aš valgiau visą papildomą maistą! Ir tuos papildomus maitinimus buvo sunku pašalinti po nėštumo, kai buvau pasiruošęs atgauti formą.

Ar vis dar turite klausimų? Nebijokite paklausti. Palikite komentarą ir mes pasistengsime padėti atsakyti. Jei ėjote šią kelionę vieną ar du kartus, norėtume išgirsti jūsų istoriją ir bet kokius patarimus, kuriuos gavote nėštumo metu.

Štai puiki istorija iš vyro perspektyvos: https://www.crossfitinvictus.com/blog/a-tale-of-two-births/