Skip to content
Home » Kofeino pagrindu pagaminti papildai prieš treniruotę… Draugas ar priešas?

Kofeino pagrindu pagaminti papildai prieš treniruotę… Draugas ar priešas?

Per daug kofeino?

Kofeino pagrindu pagaminti papildai prieš treniruotę… Draugas ar priešas?
Parašė Dave Lipson

Jei vartėte populiarius kūno rengybos žurnalus, tikriausiai matėte tokių produktų reklamas kaip „N0-EXPLODE“, „Jacked-3D“, „Black Powder“, „Hemo-Rage“ ir „Assault“. Nors tai gali skambėti kaip nauji grupių pavadinimai „Warped Tour“, tai iš tikrųjų yra papildai prieš treniruotę, kuriuos galite rasti vietinėje vitaminų / sporto papildų parduotuvėje. Jie yra sujungti su tokiomis žymų eilutėmis kaip „Nuostabūs siurbliai!“, „Išlaisvink pragarą treniruotėje!“ ir „Uždegk save! Teigiama, kad šie produktai padidina našumą treniruočių metu, suteikia daugiau proto dėmesio, energijos, ištvermės ir galūnių kraujotakos… bet ką jie iš tikrųjų daro? Kaip jie veikia? O kokia yra reali jų vartojimo rizika ir nauda?

Dauguma šių papildų yra kofeino pagrindu, kurių porcijoje yra 100–300 mg kofeino. Palyginimui, 8 uncijos kavos puodelyje yra apie 100 mg. Kai kofeinas patenka į organizmą, sistemos pradeda aktyviau dirbti, kad pašalintų medžiagą iš vidaus. Kūne atsiranda tokių įvykių kaip padažnėjęs širdies susitraukimų dažnis, padidėjęs kraujospūdis, intensyvesnis inkstų darbas, dėl kurio dažnai šlapinasi, ir psichinis susijaudinimas. Nesuklyskite, kofeinas yra galingas vaistas ir buvo siejamas su tokiais tyliais žudikais kaip hipertenzija. Kaip ir daugelis narkotikų, žmonės linkę vystytis tolerancijai ir yra nejautrumo kofeino poveikiui, todėl imasi didesnių dozių, kad pasiektų psichinį aukštį. Nuolatinis ir besaikis kofeino vartojimas gali sukelti pernelyg didelį stresą antinksčiams ir netgi sukelti tokius simptomus kaip antinksčių nuovargis.

Be to, prieš treniruotę vartojami papildai turi daug privalumų. Kartkartėmis naudoju papildus prieš treniruotę, tačiau stengiuosi tai daryti suprasdama ir gerbdama jų galią bei strategiškai pritaikydama savo treniruotėms. Šie produktai veikia. Tai neabejotinai pranašesnis už našumą, kai treniruotėse naudojamos tinkamos dozės. Konektikuto universitetas atliko tyrimą, kuris aiškiai parodė, kad grupėms, vartojančioms kofeino stimuliatorius prieš treniruotę, padidėjo spaudimas ant suoliuko ir sukibimo stiprumas. Tyrimai taip pat patvirtino padidėjusį protinį dėmesį ir aštrumą vartojant kofeiną. Asmenims, kurie bando mesti svorį, kofeinas gali slopinti apetitą ir, kaip įrodyta, padidina lipolizę (riebalų skaidymą) ir termogenezę (kalorijų deginimą).

Be kofeino, šie prieš treniruotę skirti produktai dažnai yra sukrauti su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip argininas (NO) – galingas kraujagysles plečiantis preparatas, naudojamas galūnių kraujotakai padidinti – tiekia „siurblį“ į rankas. Tikslas yra tai, kad padidėjęs kraujo tekėjimas padidins našumą.

Daugelyje šių produktų yra stimuliatorių, kuriuos didelėmis dozėmis varžybų metu draudžia tokios organizacijos kaip USOC ir NCAA. Rekomenduočiau būti atsargiems ir pateikti kryžmines nuorodas į visas sudedamąsias dalis su jūsų sporte draudžiamų medžiagų sąrašu. (Atminkite, kad net kofeinas yra uždraustas tam tikromis dozėmis, todėl būtinai išvalykite medžiagą atitinkamoje organizacijoje.)

Dėl to, kad šios medžiagos didina širdies ritmą ir kraujospūdį, nerekomenduočiau jų veiklai, kurioje pulsas jau yra padidėjęs, pavyzdžiui, ištvermės treniruotėms ir medžiagų apykaitos (pieno) treniruotėms. Girdėjau apie daugybę sportininkų, kurie teigia, kad jaučiasi skęsta dėl per didelio kofeino vartojimo treniruotėse ir baigia pykinimu bei vėmimu.

Kad nesumažėtų jautrumas šių produktų poveikiui, rekomenduočiau juos naudoti saikingai. Prieš treniruotę naudoju tik ilgas ir sunkias jėgos treniruotes, kad padėtų įveikti protinį nuovargį, kuris dažnai lydi tokį stresą. Įjunkite ir išjunkite šiuos produktus. Po kelių savaičių padarykite pertrauką ir leiskite savo kūnui kurį laiką normalizuotis be kofeino arba jo mažiau. Tai padės išvengti daugelio galimų šių papildų prieš treniruotę šalutinio poveikio. Atminkite, kad pasirinkę tinkamus papildus, pavyzdžiui, pasirinkę tinkamą mitybą, galite treniruotis, bet galiausiai JŪS esate lemiamas veiksnys, lemiantis jūsų treniruočių sėkmę.

Čia yra trumpa visų prieš treniruotę stimuliuojančių medžiagų privalumų ir trūkumų apžvalga:
Privalumai

  • Padidėjęs dėmesys
  • Padidėjusi energija
  • Padidėjęs viršutinės kūno dalies stiprumas
  • Riebalų deginimas
  • Svorio metimas

Trūkumai

  • Padidėjęs kraujospūdis
  • Antinksčių nuovargis
  • Galimas narkotikų testo nesėkmė
  • Širdies lenktynių poros jausmas su pykinimu ir vėmimu