Skip to content
Home » Keto privalumai ir trūkumai

Keto privalumai ir trūkumai

Keto privalumai ir trūkumai
Parašė Gino Escalante

Prieš keletą metų, kol #keto dar nebuvo populiaru, savo skonio receptoriais laikiausi ketogeninės dietos. Žinojau, kad mano mėgstamas maistas turi riebalų: šoninė… riebi grietinėlė… kiaušiniai… mėsa. Tikiuosi, kad tai sukuria sultingo gėrio vaizdus. Šioje dietoje jo yra daug. Tačiau prieš išmesdami visus konservuotus moliūgus ir išmesdami obuolių padažą, perskaitykite ketogeninės dietos privalumus ir trūkumus.

Keletas terminų, kuriuos reikia išsiaiškinti prieš pradedant, nes kartais žodis „Keto“ sukelia neigiamą atsakymą, nes supainioja šias dvi labai skirtingas būsenas:

Ketozė: medžiagų apykaitos būsena, kai kurui naudojate riebalus, o ne gliukozę. Tai yra gerai.

Ketoacidozė: kai jūsų kraujas tampa per rūgštus dėl didelio ketonų ir cukraus kiekio kraujyje. Dažniausiai pasitaiko žmonėms, sergantiems 1 tipo diabetu. Tai yra blogai.

Keto trūkumai

1 – dieta yra negailestinga.

Norint tinkamai „daryti keto“, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad turite būti „ketozėje“. Prireiks kelių dienų, kol jūsų kūnas prisitaikys ir pasieks ketozę. Įvairiose svetainėse bus rašoma skirtingai, tačiau paprastai 20–50 gramų angliavandenių 2–5 dienas paskatins jus į ketozę. (Tiesiog kaip šalutinį dėmesį, dauguma žmonių suvalgo daugiau nei 100 gramų angliavandenių per dieną ir daugiau nei 200 gramų, todėl vien tai yra nemenkas žygdarbis.) Ketozėje išlikti yra sudėtinga dalis. Jei net vieną kartą padidinsite cukraus kiekį kraujyje, galite būti išmestas ir turėsite pradėti visą procesą. Apgaulingo valgio koncepciją daug sunkiau išlaikyti, kai ji visiškai sutrikdo jūsų mitybą.

2 – mažai energijos.

Prašome perskaityti visą šią temą! Nesunku nuskaityti antraštę ir atmesti Keto tik tuo atveju, jei prireiktų nubėgti tą ekspromtą maratoną. Kai sakau, kad energijos lygis yra mažas, aš neturiu galvoje, kad tu darysi burpią ir tada prarasi sąmonę. Gliukozės ir angliavandenių trūkumas jūsų mityboje apsunkins ilgesnes treniruotes. Viskas, kas trunka ilgiau nei 15 minučių, bus labiau alinanti, kai jūsų organizmui trūksta cukraus. Man tai buvo tiksliai ties 14 minučių riba. Vieną sekundę esu funkcionuojantis suaugęs žmogus, kuris mankštinasi, kitą – prakaito bala, kurią sporto salėje tempia jo treniruotės partneris.

Taip pat yra nuo vienos iki keturių savaičių (priklausomai nuo kiekvieno žmogaus), kai pirmą kartą pradedate dietą, kuri dažnai vadinama „keto gripu”, nes galite jaustis gana niūrūs, kai organizmas prisitaiko prie to, kad neturėtumėte cukraus ir angliavandenių. kuro.

# 3 – tai gali jaustis ribojanti.

Kadangi Keto dieta yra negailestinga, dietos besilaikantis žmogus gali manyti, kad viskas, ką galite valgyti, yra mėsa ir šoninė (jei tai skaitydami šypsotės, tęskite!). Kai kurie dietos besilaikantys asmenys taip pat pastebėjo, kad jiems netinka nerimauti, kad suvalgysite per daug daržovių arba valgysite tam tikrų rūšių daržoves, kuriose yra daugiau angliavandenių ir dėl to gali išbristi iš ketozės. Jei nerimaujate dėl maisto įvairovės arba pavargote valgydami tuos pačius dalykus, turėtumėte žinoti, kad greičiausiai prireiks kūrybiškumo (tai ypač aktualu, jei mėgstate patiekalą užbaigti nedideliu desertu).

# 4 – Jūs turite pasiruošti / virti, stebėti ir išbandyti.

Restoranų pasaulis nepasivijo ketogeninės dietos. Kai kuriose vietose bus paleo draugiškas meniu arba bent keli Paleo desertai. Tačiau dažniausiai Keto to nėra. Taip, salotas galite užpilti pelėsinio sūrio padažu, bet po kurio laiko net ir tai gali pavargti. Jei savaitgaliais neskirsite laiko maisto ruošimui ar gaminimui, tai gali pasirodyti sudėtinga.

Be to, kad ši dieta būtų veiksminga, turite įsitikinti, kad sergate ketoze. Kaip tu tai padarai? Naudojant šlapimo ar kraujo tyrimo juosteles ir kraujo tyrimo monitorių ketonų kiekiui išmatuoti, tai gali būti gana brangu. Kaip užtikrinti, kad išliktumėte ketozės būsenoje? Matuodami ir stebėdami savo maistą ir makrokomandas, kad įsitikintumėte, jog nepersivalgote baltymų (gliukoneogenezė) ir vartojate minimaliai angliavandenius (žr. aukščiau). Visos šios užduotys gali atimti daug laiko, taigi, jei jau sunkiai ruošiatės valgį ir registruojate maistą, ši dieta tikriausiai ne jums.

Keto privalumai

Nr. 1 – tai švari dieta.

Niekada nesusimąstysite, ar kažkas yra Keto meniu, ar ne. Yra labai mažai tikro viso maisto, kuris privers jus laužyti galvą, ar neturėtumėte juos įtraukti į ketogeninį gyvenimo būdą. Ar daug riebalų IR mažai angliavandenių? Tada gera eiti. Šioje dietoje nereikia spėlioti ar stebėtis. Jūs tiksliai žinote, kas leidžiama, o kas ne. Dėl tokio paprastumo – ir grėsmės ištrūkti iš ketozės – dietos laikymasis gali būti labai lengvas.

#2 – pasitenkinimas.

Dėl didelio riebalų kiekio dauguma patiekalų liks puikiai patenkinti. Jei viskas bus padaryta teisingai, nesunku atsidurti kryžkelėje tarp „per daug ir nepakanka“. Riebus maistas taip pat gali padėti nepersivalgyti ir ilgiau jaustis sotiems, o tai puikiai tinka žmonėms, turintiems įtemptą tvarkaraštį arba turintiems daug laiko per dieną, kai neturi laiko pavalgyti. Šiuo metu Keto komercinių oro linijų pilotų bendruomenėje pastebima tendencija dėl šios priežasties.

#3 – viskas skaniausia, ką tik kada nors ragaus.

Žinau, kad mes daug kalbėjome apie blogąsias Keto dalis, bet visa tai paneigia šios dietos skonis. Nemėgstate daržovių, įpilkite kokosų aliejaus ir pabarstykite jas druska. Padaryta. Tai yra vienas receptas, kurio jums kada nors prireiks, nes viskas, o aš turiu omenyje viską, Keto skaniau. Ketinau užbaigti šį teiginį, bet noriu įsitikinti, kad suprantate, kad ką dabar valgote… Keto versija skanesnė. Daug geriau.

# 4 – rezultatai drastiški.

Nesunku suprasti, kodėl žmonės laikosi ketogeninės dietos norėdami numesti svorio. Pokyčiai gali būti įspūdingi vos per trumpą laiką. Perteklinis vandens svoris ketozės metu išnyksta diena iš dienos. Tačiau svorio metimo nauda yra daugiau nei tai. Riebalų (masės) numetimo valgant riebalus koncepcija (makro) prieštarauja įprastinės mitybos sampratai ir gali būti išgelbėjimo malonė tiems, kurie jaučiasi išbandę visas mažai riebalų turinčias dietas.

Taip pat buvo atlikta nemažai mokslinių išvadų, kad ketogeninė dieta paprastai pagerina kraujo žymenis, jautrumą insulinui ir širdies sveikatą, o daugelis vėžiu sergančių pacientų ją naudojo tiesiogine prasme vėžinėms ląstelėms badyti (nors žiuri vis dar to nekalba). Jei nerimaujate dėl 2 tipo diabeto arba turite kitų sveikatos problemų šiose srityse, galite pasikalbėti su savo gydytoju dėl Keto skyrimo.

Kad Keto dirbtų jums

Taigi viskas. Gerosios ir blogosios šios „naujai atrastos“ dietos pusės. Jei ką nors išmokau per pastaruosius kelerius metus valgydamas Keto, tai tebegalioja visi posakiai. Turite būti nuoseklūs ir tuo mėgautis. Priešingu atveju ši dieta gali atrodyti kaip per didelis darbas, norint gauti laikiną naudą.

Taigi, jei esate pasirengęs išbandyti ketogeninę dietą, įkaitinkite keptuves ir paruoškite kokosų aliejų.

Taip pat patikrinkite…

Makrokomandų skaičiavimo privalumai ir trūkumai

Kaip valgyti augalinę dietą ir nemirti nuo netinkamos mitybos

Liesas ant riebalų