Skip to content
Home » Kas yra mano vidinė šerdis ir kaip ją naudoti?

Kas yra mano vidinė šerdis ir kaip ją naudoti?

Kas yra mano vidinė šerdis ir kaip ją naudoti?
Parašė Kaija Stern

Ar jūsų nugara kada nors buvo šiek tiek sustingusi arba suspausta po dienos, kai traukėtės nuo žemės, vyriai ar pritūpėte? Galite turėti nuostabų judesių modelį, puikią techniką ir apgalvoti, kokius svorius pridedate, bet kitą dieną vis tiek jausite skausmą. Tai, ko galbūt nepaisote, yra vidinis aktyvinimas. Toliau aptarsime, kas tai yra, kodėl tai svarbu ir kaip jį naudoti, kad jaustumėtės geriausiai.

Kas yra vidinė šerdis?

Kai galvojame apie šerdį, daugelis iš mūsų įsivaizduoja tiesiąją pilvo dalį. Kiek kartų norėjote turėti tokį liekną 6 kūno sudėjimą? Mes daug naudojame savo išorinį šerdį sporto salėje: pirštai iki strypo, V-ups, žvakidės, lipimas virve, GHD, tuščiaviduriai laikikliai… sąrašas tęsiasi. Viena iš pagrindinių išorinės šerdies funkcijų yra suteikti bagažinės judėjimą ir užtikrinti bendrą stabilumą.

Kita vertus, vidinė šerdis suteikia jūsų bagažinės stabilumą detalesniu lygiu. Pagalvokite apie vidinę šerdį kaip apie cilindrą, kuris apgaubia jūsų slankstelius. Cilindro viršus yra diafragma – Jūsų pagrindinis kvėpavimo raumuo, esantis žemiau plaučių ir judantis aukštyn ir žemyn, kad pakeistų plaučių tūrį kvėpavimo ciklo metu. Cilindro dugnas yra dubens dugnas, kuris yra pritvirtintas prie kaulinio dubens žiedo. Jei kada nors teko šlapintis ir bandote jį laikyti, naudojate dubens dugną. Cilindro priekis ir šonai sudaryti iš skersinio pilvo, kuris yra giliausias pilvo audinio sluoksnis. Galiausiai juosmens multifidus apgaubia nugarą.

Kam treniruoti vidinę šerdį?

Treniruodami savo vidinę šerdį jūsų kūno sudėjimo atžvilgiu nebus daug. Tačiau treniruodami savo vidinę šerdį padėsite išvengti traumų, o tai savo ruožtu leis jums sporto salėje daryti tai, kas jums patinka. Geresnė vidinė šerdis reiškia ir geresnius sportinius rezultatus: tinkamai sutvirtindami galėsite nukelti nuo grindų daugiau svorio. Vidinės šerdies lavinimas jums taip pat padės geriau kvėpuotipadidinkite savo variklį mūsų kondicionavimo dienomis.

Kaip suaktyvinti vidinę šerdį?

Laimei, „Invictus“ pasikliaujame daugybe sudėtingų judesių. Jei išmoksite taisyklingai sutvirtinti, tikrai pakankamai išnaudosite savo vidinę šerdį su mūsų programavimu. Ypač tomis dienomis, kai kabiname, traukiamės nuo žemės ar tupime. Skirdami 5–10 minučių prieš pamoką, kad suaktyvintumėte savo vidinę šerdį, galėsite geriau įsitvirtinti.

Vidinio pagrindinio aktyvinimo pratimai

1 pratimas:
Atsigulkite ant nugaros. Pagalvokite, kaip traukti priekinius klubų kaulus vienas į kitą arba bambą į stuburą. Atlikite 3 serijas po 15-20 pakartojimų.

2 pratimas:
Atsigulkite ant nugaros. Pabandykite pakreipti uodegos kaulą atgal arba toliau nuo dubens kaulo, naudodami tik raumenis (be sąnarių). Neturėtų būti pastebimų judesių. Atlikite 3 serijas po 15-20 pakartojimų.

Kiti pratimai, kurie sustiprins jūsų vidinę šerdį, apima Kegelsas, Dead Bugir Pallof spauda. Parašykite mums ir praneškite mums apie savo mėgstamiausią būdą suaktyvinti savo vidinį branduolį!

Taip pat patikrinkite…

Esmė: pilvo raumenys, stuburai ir viskas gerai

Kas yra „Core to Extremity“?

Problema dėl atsisėdimo – gimnastės perspektyva