Skip to content
Home » Kanalizacijos remonto poreikio prevencija

Kanalizacijos remonto poreikio prevencija

Viena iš nepaminėtų įvairių namų sistemų žvaigždžių yra vandentiekis. Pagalvokite, kad vandentiekio sistemą naudojate virtuvėje, pavyzdžiui, gamindami maistą ir plaudami indus (jau nekalbant apie geriamąjį vandenį), purviname kambaryje – skalbdami, o vonios kambaryje – prausdamiesi duše, atlikdami dantų higienos procedūras ir kt. Ir kol kas nors neatsitinka – šulinys nustoja veikti arba kanalizacijos linijos užsikemša, prasiskverbia ar trūksta, vandentiekio sistemai neskiriama nė žodžio! Žinoma, kai kas nors sugenda, galite būti tikri, kad tai įvyks pačiu nepatogiausiu metu. Taigi, ką galite padaryti, kad kanalizacijos remonto darbų būtų kuo mažiau ir gyvenimas judėtų toliau?

Išlaikyti kanalizacijos remontą iki minimumo nėra taip sudėtinga, kaip galima pagalvoti. Tiesą sakant, tai galima padaryti veikiau aktyviai veikiant, o ne reaguojant. Taigi, kad būtumėte kuo aktyvesni ir sumažintumėte kanalizacijos remontą, pateikiame keletą patarimų:

Kanalizacijos remontą

Nesvarbu, ar jau kurį laiką gyvenate savo namuose, ar tik svarstote apie naują būstą, labai svarbu, kad kas nors patikrintų vamzdynus. Tai ypač naudinga, jei svarstote apie pirkinį, nes nenorite, kad jums tektų atlikti brangiai kainuojantį kanalizacijos remontą. Paprastai perkant naują namą tai patikrinama atliekant namų apžiūrą, tačiau nepakenks paprašyti, kad tai patikrintų ir vandentiekio / kanalizacijos specialistas. Jei jau gyvenate namuose, ypač jei praėjo nemažai laiko, imkitės aktyvaus žingsnio ir pasikvieskite inspektorių, kad jis patikrintų, ar viskas yra taip, kaip turėtų būti. Patikrinimo kaina bus gerokai mažesnė nei bet kokio kanalizacijos remonto kaina, be to, jo neprireiks vėliau.

Niekada neleiskite į klozetą daiktų, kuriems ten nepriklauso! Servetėlės, higieniniai įklotai ir pan. nėra skirti „judėti” per jūsų septinę sistemą ir kasmet sukelia tūkstančius dolerių kainuojančius kanalizacijos remonto darbus.

Nepilkite į kanalizaciją riebalų ar aliejų. Dėl jų susidaro nuosėdos ir sistema užsikemša. Taip, galite naudoti produktus, skirtus kanalizacijos linijoms valyti, tačiau geriau niekada neįleisti riebalų. Tiesą sakant, kai kurie kanalizacijos remonto specialistai mano, kad šios valymo priemonės yra klaidinančios, nes žmonės galvoja, kad supylę šiuos valiklius į kanalizaciją, jie išsprendė problemą ir išvengė bet kokių galimų kanalizacijos remonto poreikių, nors iš tikrųjų jie tik perkelia susikaupusias nuosėdas iš vienos kanalizacijos linijos vietos į kitą.

Jei kieme sodinate krūmus ar medžius, būtinai saugokite juos nuo bet kokių septikų linijų. Šaknys smarkiai pažeidžia kanalizacijos linijas, nes jos apsivynioja ir bando įsiskverbti į kanalizacijos linijas.

Imdamiesi šių aktyvių veiksmų, galite toli gražu neleisti kanalizacijos remonto darbams atsirasti jūsų dienotvarkėje. Taip, gali prireikti kelių minučių laiko, kad pašalintumėte riebalus, atliktumėte šį patikrinimą arba iš naujo apgalvotumėte, kur sodinti krūmus, tačiau ilgainiui tai bus verta.