Skip to content
Home » Hantelių spaudimas suoliuku – „Invictus Fitness“.

Hantelių spaudimas suoliuku – „Invictus Fitness“.

DBBlogPic

Hantelių spaudimas ant stalo
Parašė Cody Burgener

Kodėl tu treniruojiesi? Ar taip yra todėl, kad norite gyventi sveikiau, padėti atsikratyti streso po ilgos darbo dienos, ar padidinti savo jėgą ir treniruotis? Man tiesiog norisi gerai atrodyti nuoga. Daugelis iš jūsų gali to nepripažinti, bet gi, kas gi nenori gerai atrodyti nuogas? Galimybė patogiai vaikščioti nuogai prilygsta pirmiesiems kūdikio žingsniams; tai tiesiog jaudinantis momentas tavo gyvenime.

Viena kūno dalis, kuri yra būtina seksualiam, nuogam kūnui, yra krūtinė. Kai kurie įprasti pratimai, kuriuos galite pastebėti, kai žmonės atlieka savo krūtinę, yra spaudimas ant suoliuko ir atsispaudimai, tačiau šiandien noriu sutelkti dėmesį į hantelių spaudimą. Yra keletas DB suoliuko variantų, kuriuos pamatysite stebėdami, kaip žmonės atlieka šį judesį: delnai atsukti į pėdas spaudžiant, delnai vienas į kitą spaudžiant arba delnai pradedami atsukti ir tada juos sukasi atliekant judesį. Šiandien noriu pakalbėti apie kiekvieną iš šių DB spaudimo ant stalo variantų.

Pirmiausia pakalbėkime apie hantelių naudojimo pranašumus prieš štangą. Naudodami hantelius suteiksite spaudimui didesnį judesių diapazoną. Kitaip tariant, jūs įtempiate savo raumenis ilgesnį laiką. Jūs turite didesnį judesių diapazoną DB suole, o ne štangos suolelyje. Štangos suoliuko metu jūsų krūtinė jus sustabdo, o suoliukas su hanteliu gali padaryti jūsų judesių diapazoną žemiau nei jūsų krūtinė. Kuo ilgesnė įtampa; kuo daugiau dirbs jūsų raumenys ir jie taps stipresni. Kitas teigiamas DB spaudimas ant suoliuko yra tas, kad jis įdarbina kitus raumenis, kurių nenaudotumėte standartiniame štangos stende. Hanteliai gali judėti daug daugiau nei štanga, todėl jūsų kūnas turi įdarbinti daug kitų raumenų, kad padėtų stabilizuoti hantelius virš galvos. Ant štangos suoliuko jums nereikia jaudintis, kad bandysite stabilizuoti svorį.

Hantelių suoliukas delnais atsuktais į priekį link pėdų yra labai panašus į standartinį štangos suolelį. Atlikdami šį pratimą, naudojate daugiau priekinės peties dalies ir pečių raumenų, taip suteikdami jums tuos didžiulius pečius, kurių ieškojote. Viena iš priežasčių, kodėl tai labiau veikia jūsų pečius ir priekinius pečius, yra ta, kad jūsų pečiai yra labiau pasukti į vidų, nei būtų, jei delnai būtų atsukti vienas į kitą.

Hantelių suoliukas su delnais vienas į kitą yra naudingesnis, kai reikia laikyti svarmenis virš galvos. Taip yra dėl to, kad jūsų pečiai yra labiau pasukti iš išorės, todėl dirbate daugiau raumenų, kurie padeda stabilizuoti svorį virš galvos. Delnas atsuktas DB suoliukas vis dar treniruoja jūsų pec raumenis, bet ne tiek, kiek delnai atsukti į pėdas. Šis pratimas labiau veikia jūsų latą ir tricepsą. Tikiu, kad sukdami išorę jūs taip pat dirbate daugiau viso peties, kad padėtumėte stabilizuoti hantelį, o ne tik priekinę peties dalį, kaip tai daroma delnais, nukreiptais į pėdas, DB suoliuką.

Kartais sporto salėje pamatysite, kad žmonės pradeda delnais vienas į kitą, bet viršuje jie baigiasi delnais į pėdas. Šis judesys yra beveik abiejų derinys, tačiau judesio metu jūs įdarbinate ir prarandate skirtingus raumenis.

Apibendrinant galima pasakyti, kad nėra klaidingo būdo atlikti DB spaudimą ant stalo, bet kurį atliksite, yra tikras klausimas. Geriausias būdas apsispręsti – paklausti savęs, kokios yra jūsų silpnybės; jei jau turi stiprią krūtinę, bet silpną virš galvos padėtį, tuomet rinkčiausi delną atsuktą DB suolelį. (Tada atvirkščiai, jei turite silpną krūtinę.) Tiesiog atminkite, kad ir kuris iš jų padės gerai atrodyti nuogai, tikriausiai turėtumėte atlikti tokio tipo DB stendą.