Skip to content
Home » Burpees darymo privalumai

Burpees darymo privalumai

Burpee su Carlu Paoli „Invictus“ atletų stovykloje

Burpees darymo privalumai
Parašė Bryce’as Smithas

Tai gali būti pirmasis kada nors parašytas straipsnis, kuriame NĖRA neapykanta. Juokauju!

Daugybė sveikatos ekspertų pripažįsta burpees naudą, o judesių paprastumas leidžia lengvai pritaikyti jį beveik bet kuriam jėgos ir kondicionavimo programoje. Nutraukime nesąmones ir šiek tiek pasinerkime į burpę.

Ar kada nors nepasiseks? Atsakymas yra ne. Kartais jie gali pasidaryti negražūs arba šiek tiek aplaistyti, tačiau nukristi ir atsikelti reikia labai mažai įgūdžių. Man labiau patinka burpees manyti kaip „griūti ir pakilti“. Jie yra tobula gyvenimo analogija – tave nubloškia iššūkis ir randi būdą, kaip atsitiesti ir judėti pirmyn. Dėl šios priežasties burpees yra puikus personažų kūrimo judesys.

Naudodami burpią galite pradėti nuo šokinėjimo kojomis atgal, pabučiuodami krūtinę į grindis, stumdamiesi nuo žemės, traukdami kojas į priekį link rankų, tada šokinėdami ir plojimais. Bet visada galite tai supaprastinti atsitraukdami, paliesdami krūtinę prie denio, žengdami į priekį ir pasiedami virš galvos. Šis judėjimas yra neįtikėtinai naudingas tiems, kurie kovoja su atsispaudimais ir pagrindiniu stabilumu.

Burpees yra viso kūno treniruotė, kuri padeda įgyti jėgų visam kūnui. Su kiekvienu pakartojimu treniruosite rankas, krūtinę, keturgalvius raumenis, sėdmenis, pakaušio raumenis ir šerdį. Šiek tiek padidėjus tūriui, jūsų rankos ir kojos drebės ir jausitės kaip šlapi makaronai. Burpees labai skiriasi nuo izoliacinių pratimų, tokių kaip bicepso garbanos ir tricepso tiesinimas, nes jie treniruoja visą kūną kaip vieną kinetinę grandinę. Atliekant didelio intensyvumo burpees, sudeginsite daugiau ir per trumpesnį laiką sudeginsite daugiau kalorijų.

Burpees nereikalauja jokios įrangos ir jūs galite juos tiesiogine prasme padaryti bet kur. Jei negalite patekti į sporto salę, keliaujate, viešbutyje nėra sporto salės arba esate įstrigę lauke, visada galite užsiimti burpiais. Juos lengva atlikti, kai nereikia nieko daugiau nei tik jūsų kūnas. Jie nesuteikia jums jokio pasiteisinimo nesitreniruoti.

Burpees taip pat padės greitai pagerinti jūsų būklę ir kvėpavimo ištvermę tiems, kurie turi kūno sudėtį arba pagrindinius veiklos tikslus. Tiems, kurie treniruojasi konkrečioms sporto šakoms, burpees taip pat bus naudingos. Naudojau burpees treniruodamas krepšininkus, imituojančius, kad jie turi atsistoti ant kojų po nardymo dėl laisvo kamuolio, o futbolo atletai turi greitai keltis po susidūrimo arba po smūgio į vartus. Taip pat naudojau burpees, kad treniruočiau tinklinio sportininkus, atsirandančius po kasimo, ir beisbolo atletus, kad greitai atsistotų po to, kai paleido į žemę, ir kai banglentininkus, kurie praktikuoja greitą perėjimą iš irklentės fazės į stovėjimą.

Burpees yra dinamiškos ir greito tempo ir gali būti puikus priedas prie bet kokios treniruotės. Dėl greito klubų lenkimo ir tiesimo jis puikiai tinka mokytis jėgos gamybos nuo šerdies iki galūnių. Jei jums stinga laiko, burpees yra puikus judesys, leidžiantis per trumpą laiką pasijusti dujomis ir susierzinęs. Jų metimas į tabata intervalą arba šimto burpių iššūkis yra puikus būdas sustiprinti treniruotes.

Nesvarbu, kokie yra jūsų tikslai, burpees gali turėti teigiamą poveikį jūsų fizinei būklei ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Nuolatinis judesio kartojimas ir nusivylimas ugdo charakterį ir atkaklumą. Tai moko jus tęsti net ir sunkiausiais laikais.