Skip to content
Home » Ar motyvacija ar disciplina sėkmingiau pasiekia tikslus?

Ar motyvacija ar disciplina sėkmingiau pasiekia tikslus?

Ar motyvacija ar disciplina sėkmingiau pasiekia tikslus?
Parašė Justinas Wrightas

Ką dar galite padaryti, kad padidintumėte savo sėkmės tikimybę? Jei jūsų tikslai atitinka SMART gaires ir juos užrašote teigiama, galinga kalba, kokių dar veiksmų galite imtis? Supratus skirtumą tarp motyvacijos ir disciplinos ir, savo ruožtu, kaip tą discipliną iš tikrųjų išvystyti, viskas susisuks pilnu ratu.

Apsupti save žmonėmis, kurie gali suteikti jums galių ir sustiprinti jūsų ryžtą – galingas socialinis tinklas – yra labai svarbus sėkmės siekiant savo tikslų. Tačiau vienas dalykas, kurį turite suprasti, yra tai, kad jūsų palaikymo tinklas negali atlikti jūsų darbo už jus! Svarbu turėti reikiamą pagalbą ir patarimus, bet jūs turite pažvelgti į vidų, kad ugdytumėte savo potraukį. Čia motyvacija dažnai nesuprantama.

Kodėl disciplina yra sėkmingesnė nei motyvacija?

Motyvacija yra laikinas reiškinys. Motyvacija jums nepavyks, todėl nepasikliaukite ja ilgai. Ugdykite discipliną nustatydami savo kasdienių užduočių sąrašą, kuris yra susijęs su jūsų ilgalaikiais tikslais. Šie mikrotikslai išliks sąžiningi ir bus vertinga priemonė kiekvieną dieną įvertinti jūsų pažangą. Nesvarbu, ar padarėte tai, ką turėjote padaryti, tiesiog užduokite sau tokį klausimą: „Ar aš šiandien baigiau savo sąrašą, ar ne? Jei atsakymas yra neigiamas, raskite būdų, kaip įveikti blogų įpročių kliūtį ir panaudoti inerciją, kad susikurtumėte ir išlaikytumėte teigiamus įpročius. Pasiremkite savo palaikymo tinklu, kai būna sunku, tačiau supraskite, kad tik jūs galite atlikti darbą, reikalingą jūsų tikslams pasiekti!

Pagalvokite apie paskutinį kartą, kai pradėjote naują darbą, hobį, knygą, projektą ir pan. Turbūt labai jaudinotės pradėdami, bet kas atsitiks po vienos, dviejų ar trijų savaičių? Motyvacija verčia riedėti, o tai leidžia nerti galva į naują projektą su didžiuliu energijos kiekiu. Problema ta, kad šios pradinės motyvacijos neužtenka, kad nenutrūktų, kai neišvengiamai atsitrenki į kokią nors kliūtį.

Naujųjų metų pažadai

Naujųjų metų pažadai yra puikus motyvacijos darbe pavyzdys. Vietines sporto sales užplūdo nauji nariai, nes žmonės nusprendžia, kad šiais metais jie pagaliau atgaus formą. Po dviejų savaičių šių žmonių liko nedaug. Iš dalies taip yra todėl, kad jie greičiausiai nenaudojo SMART sistemos, kad nustatytų konkrečius, apčiuopiamus tikslus. Labiau tikėtina priežastis, kodėl šios rezoliucijos galiausiai žlunga, yra disciplinos trūkumas. Kai baigiasi motyvacija, drausmė yra vienintelis dalykas, kuris neleidžia traukiniui riedėti. Kaip tuomet galite ugdyti discipliną, kad užtikrintumėte progresą, kai aplinkiniai nusprendžia pasiduoti?

Kas yra Disciplina?

Drausmę galima apibrėžti kaip „gebėjimą daryti tai, ką turėtumėte daryti, kai alternatyvos atrodo malonesnės“. Disciplina – tai gebėjimas priimti sunkius sprendimus, aukotis per trumpą laiką, siekiant gauti ilgalaikių rezultatų. Net trumpalaikiams tikslams pasiekti reikia šiek tiek laiko; disciplina paprasčiausia prasme yra gebėjimas laikytis kurso ir nuosekliai siekti tų tikslų.

Disciplina prieš įprotį

Drausmė ir įprotis yra labai glaudžiai susiję. Įpročių problema yra ta, kad jie gali būti ir teigiami, ir neigiami. Yra daugybė žalingų įpročių, įskaitant priklausomybę, tinginystę ir kitą save naikinantį elgesį. Tiek geriems, tiek blogiems įpročiams išsiugdyti reikia laiko. Norint susikurti gerus įpročius, reikalinga disciplina; gebėjimas pakartotinai daryti tai, ką reikia daryti, laikui bėgant padės išsiugdyti šiuos įpročius ir lems ilgalaikę sėkmę siekiant savo tikslų.

Sąvoka inercija apibrėžiama kaip „medžiagos savybė, pagal kurią ji išlieka esamoje ramybės būsenoje arba tolygiai juda tiesia linija, nebent ši būsena būtų pakeista išorinės jėgos“. Žmogaus inercija yra galinga sąvoka, susijusi su įpročių formavimu, disciplinos ugdymu ir tikslų įgyvendinimu. Jūs išlaikysite esamą būseną, nebent ši būsena bus pakeista; Gerų įpročių formavimas yra būdas užtikrinti, kad jūsų esama būsena priartins jus prie jūsų tikslų įgyvendinimo.

Geros naujienos yra tai, kad jei šiuo metu neturite gerų įpročių, galite pakeisti esamą būseną ugdydami discipliną. Kaip tuomet galite išsiugdyti discipliną ir išlaikyti teigiamą būseną?

Kaip ugdyti discipliną

Kai dirbate su tikslų nustatymu, svarbiausia proceso dalis yra sudaryti savo kasdienių užduočių sąrašą. Kai kuriais atvejais šis sąrašas vadinamas „mikrotikslų“, kurie yra tiesiogiai susiję su jūsų didesniais tikslais, serija. Tai yra dalykai, kurių jūs tiesiog neatliekate vieną kartą ir patikrinate. Jūsų kasdienių užduočių sąrašas, kaip galite įsivaizduoti, yra daugybė dalykų, kuriuos turite atlikti kiekvieną dieną, kad pavyktų pasiekti didesnius tikslus.

Naudojant ankstesnį pavyzdį, jei jūsų tikslas yra numesti 10 svarų per ateinančius 3 mėnesius, yra keletas dalykų, kuriuos turite atlikti kiekvieną dieną, kad pasisektumėte. Turite užtikrinti, kad kiekvieną dieną būtų paruoštas arba jums prieinamas sveikas maistas. Kasdien turite suvartoti pakankamai vandens, kad išlaikytumėte normalias kūno funkcijas. Kiekvieną naktį turite pakankamai išsimiegoti, kad jūsų kūnas ir protas būtų pasirengę kovoti kitą dieną. Turite reguliariai mankštintis, kad išlaikytumėte pakankamai aukštą aktyvumo lygį, kad galėtumėte numesti svorio. Jei paslysite dėl vieno ar daugelio iš šių dalykų, jūsų sėkmės tikimybė labai sumažės.

Inercija yra jūsų sąjungininkas siekiant disciplinos

Kalbant apie disciplinos ugdymą, jūsų kasdienių užduočių sąrašas iš pradžių gali būti nepatogus ir jums gali kilti didelių sunkumų jį užbaigiant. Kai ir toliau stengsitės atlikti šias užduotis, pastebėsite, kad tai padaryti bus lengviau. Atminkite, kad inercija yra jūsų sąjungininkas, kai pradedate keisti numatytąją būseną. Toliau atlikdami savo kasdienes užduotis, savo ruožtu išsiugdysite gerus įpročius, kurie paskatins kitus teigiamus gyvenimo pokyčius. Pozityvumas gimdo pozityvumą; kuo labiau sugebėsite išlikti disciplinuoti ir daryti šiuos naudingus dalykus, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje pasiseks, kai kalbama apie kitus sau išsikeltus tikslus.

Reikia pagalbos planuojant savo tikslus? Galite pradėti atsisiuntę mūsų NEMOKAMĄ Tikslų nustatymo darbaknygę! Jei jums reikia pagalbos, susisiekite su vienu iš mūsų trenerių!

apie autorių
Justinas Wrightas yra „Invictus Boston“ vyriausiasis treneris Bostone, MA. Kaip sportininkas, 2016 m. jis dalyvavo „CrossFit Games“ varžybose „Team Back Bay“ ir taip pat dvejus metus žaidė NPGL kaip profesionalus GRID sportininkas. Dabar Justinas praleidžia laiką treniruodamas ir mokydamas mąstymo bei protinio atsparumo strategijų. Nedvejodami kreipkitės į Justiną su susidomėjimu ir klausimais – jam patinka šnekučiuotis šia tema!