Skip to content
Home » Ar jūsų miego padėtis prisideda prie jūsų skausmo?

Ar jūsų miego padėtis prisideda prie jūsų skausmo?

Ar jūsų miego padėtis prisideda prie jūsų skausmo?
Parašė Michele Vieux

Galima sakyti, kad dauguma žmonių supranta „kokybiško“ miego svarbą kiekvieną naktį. Taip pat tikriausiai galima teigti, kad kai dauguma žmonių apibrėžia kokybišką miegą, jie mini tokius dalykus kaip aštuonių valandų miegas kiekvieną naktį, kad miegas būtų nepertraukiamas arba kad jie bent tris kartus per naktį pasiekia REM. Tačiau kiek žmonių atsižvelgia į savo miego padėtį kaip pagrindinį miego kokybės veiksnį?

Skirtingos miego padėtys gali nulemti, kaip gerai virškiname, kiek knarkiame ir kiek skauda kaklą, nugarą, pečius, klubus ir kelius. Taigi, jei jaučiate varginantį sąnarių sustingimą, įtempimą ar skausmą, kurio negalite pašalinti atlikdami judrumą ir gerą formą sporto salėje, gali būti laikas ištirti, ar jūsų miegas prisideda prie jūsų skausmo.

Vaisiaus miego padėtis

Ar žinojote, kad tai yra labiausiai paplitusi suaugusiųjų miego padėtis, o 41 proc. Vaisiaus miegojimo padėtis yra dar viena padėtis šone, tačiau vietoj ilgų kojų ir stuburo abi yra sulenktos ir sulenktos taip, kad miegantis žmogus su savo kūnu suformuotų laisvą kamuolį.

Nors tai puiki padėtis, jei esate nėščia – ypač jei esate ant kairiojo šono – ir knarkiantiems. Galbūt tai blogiausia, jei turite artritas ir skausmingi sąnariai nes jūs tiesiogine prasme turite išsivynioti nuo įstrigimo baloje visą naktį.

Jei miegate šioje pozicijoje ir jūs pabusti sustingęs ir skausmingas, galbūt laikas išbandyti naują pozą. Galite pabandyti šiek tiek atsilenkti ir naudoti pagalvę tarp kelių, kad ištiesintumėte klubus ir sumažintumėte diskomfortą bei skausmą. Arba galite pradėti pereiti prie idealios miego padėties (žemiau).

Miegas ant pilvo

Miegas ant pilvo gali labai prisidėti prie nugaros apacios skausmas dėl to, kad jūsų galva ir viršutinė dalis yra pakeltos pagalvės, spaudžiant grandinę. Tai gali būti ypač skausminga padėtis, jei jūsų krūtinės ląstos stuburo mobilumas yra ribotas – judrumo trūkumą reikia kažkur kompensuoti, o tai dažniausiai yra apatinė nugaros dalis. Šis apatinės nugaros dalies skausmas gali pasireikšti miegant, bet taip pat gali pakelti savo bjaurią galvą kitu metu per dieną, pavyzdžiui, sėdint ar mankštinantis.

Ši pozicija taip pat gali būti labai svarbi kaklo skausmas jei miegate pasukę galvą į vieną pusę. Taigi, jei skauda kaklą, kaklo sukimasis yra ribotas arba galimybė liesti ausį prie peties yra sutrumpėjusi, tai gali būti dėl to, kaip miegate.

Miegantiems skrandyje, kurie PRIVALO miegoti ant pilvo net perskaitę tai, pabandykite tai padaryti veidu žemyn (o ne pasukę galvą į vieną pusę). Galite arba pasiremti kaktą į pagalvę, kad turėtumėte vietos kvėpuoti, arba galite išbandyti kokį nors masažo stalo galvos atramos įrenginį. Tačiau tai turėtų būti paskutinė išeitis, nes vėlgi, tai yra BLOGIAUSIA jūsų kūno miego padėtis.

Miegas ant šono

Nors tokioje padėtyje knarkti mažiau tikėtina, miegojimas ant šono yra labiau tikėtinas peties skausmas nuo svorio uždėjimo ant rankos šioje padėtyje ir net rankų ir rankų tirpimas ir dilgčiojimas nes arba apribota kraujotaka, arba užspaustas kaklo nervas.

Pečių srityje nėra daug papildomos vietos, todėl judančios dėlionės gabalėlio padėjimas net ir šiek tiek pakrypęs gali sukelti didelių problemų. Be skausmo, prisiminkime, kad jei nervas yra užspaustas, signalas nepraeina arba jis yra silpnas ir (arba) uždelstas, todėl jūsų kūnas neveikia maksimaliu lygiu.

Miegojimas pakeltais keliais ir (arba) kojomis

Kai kurie iš mūsų įgyja šį įprotį, norėdami palengvinti apatinės nugaros dalies skausmą arba po traumos ar operacijos kelio atveju. Taip, iš pradžių jaučiasi geriau… bet vėliau su šia padėtimi atsiranda kitokio pobūdžio skausmas ir tempimas.

Daug kartų „nepaaiškinama“ kelio skausmas atsiras tiems, kurie miega šioje pozicijoje, nes miegančiojo keliai 6-9 valandas nakties niekada netrenkia tiesimu. Kelio galinės tiesimo trūkumas gali sukelti daugybę problemų ir daug skausmo keliuose. Trūkstant terminalo išplėtimo, jūsų keturračiai visada apkraunami ir sukelia girnelės skausmą. Kai keturračiai visada yra įtempti, keliai gali „išsisukti“ iš padėties (ouch!). Be to, popliteus – mažas raumuo už kelio – įsitempia ir turi dirbti viršvalandžius, kad stabilizuotųsi.

Klubo skausmas ir sandarumas taip pat gali pakelti savo bjaurias galvas tiems, kurie miega pakeltomis kojomis dėl priežasčių, panašių į problemas, kylančias dėl kelių neištiesimo. Kai miegate pakeltomis kojomis, jūsų klubai valandų valandas lieka šiek tiek suspausti, sukeldami standumą, įtempti klubų lenkiamieji raumenys ir įtempti psoas – visa tai gali sukelti klubų, bet ir apatinės nugaros dalies skausmas.

Miegas ant nugaros „varlėtomis“ kojomis

Tai BEVEIK ideali padėtis, kai miegamasis yra veidu į viršų, bet vietoj kojos tiesiai ant lovos, keliai yra šiek tiek sulenkti, o klubai sukasi išorėje. Panašiai kaip aukščiau esantis kojų keltuvas, šis miegamasis greičiausiai patirs tam tikrų klubo lenkiamųjų raumenų įtempimas kad gali sukelti skausmas klubuose bet ir į sėdmenų.

Visą naktį laikydami koją (-as) išorinę sukimąsi, sutrumpinate visus tuos raumenis, ypač vidurinį sėdmenį, sukeldami skausmą pačioje sėdmenų dalyje, bet taip pat galbūt. ištraukiant klubą ir kelį iš padėties kuris gali būti skausmingas. Jau nekalbant apie tai, kad jūs visiškai išjungiate savo vidinius klubų suktuvus ir pritraukiklius. Taigi, jei pastebėjote, kad tie dalykai neveikia jūsų traukimo metu… galite ištirti, ar tai yra priežastis.

Ideali miego padėtis

Žinote tą anatominį „gulinčio žmogaus“ piešinį? Na, tai taip pat ideali miego padėtis – ant nugaros, galva, kaklas ir stuburas yra neutralioje padėtyje. Galva turi būti šiek tiek pakelta virš skrandžio, kad būtų išvengta rūgšties refliukso ir knarkimo. *DAUGUMAS* žmonių turėtų miegoti tokioje padėtyje.

* Jei sergate miego apnėja, miego padėtis gulint gali būti jums netinkama ir netgi pavojinga. Tokiu atveju jums būtų geriausia miegoti ant šono, kuri vis dar pailgina stuburą ir sumažina spaudimą nuo jo bei apatinės nugaros dalies. BET… tai gali sukelti pečių skausmą, jei negalite suprasti, ką daryti su ta ranka.

* Nėščios moterys yra kita žmonių grupė, kuri tikriausiai neturėtų miegoti ant nugaros, o nešiodama miegoti ant šono.

Kaip pataisyti miego padėtį

Jūsų bloga miego padėtis yra jūsų blogas įprotis ir jūs iš esmės turite išmokti miegoti idealioje padėtyje. Štai keli būdai, kaip galite tai padaryti.

Vienas iš jų yra šis miegui skirtas diržas, kuris apjuosiamas aplink juosmenį, o pritvirtinti kamuoliukai labai nepatogiai kiša į šonus ir skrandį, jei apsiverčiate miego metu. Galite reguliuoti kamuoliukus, atsižvelgdami į savo idealią miego padėtį, kad išliktumėte ten.

Kitas variantas yra šiek tiek patogesnis ir namuose jau turėtumėte turėti tai, ko jums reikia – pagalves! Einant miegoti tiesiog supakuokite juos aplink save – po vieną liesdami kiekvieną šoną, kad išlaikytumėte savo padėtį. Jei pabudote naktį ir pastebėjote, kad išsivertėte iš idealios miego padėties, tiesiog grįžkite į vietą, iš naujo susipakuokite pagalves ir grįžkite į miegą.

Trečias pasirinkimas naminių gyvūnėlių mylėtojams – pasikvieskite savo pūkuoto draugo (-ių) pagalbą! Užuot susidėję pagalves aplink save, supakuokite savo kailinius augintinius! Jie gali gulėti šalia jūsų, bet taip pat ir ant jūsų kojų, kad išlaikytų jūsų padėtį. Tai veikia tik tuo atveju, jei jie sveria ne daugiau nei 20 svarų arba per daug juda naktį. Be to, naminiai gyvūnai yra žinomi miego sutrikimo veiksniai, todėl jei jūsų pūkuotas draugas dar nemiega jūsų lovoje, geriau to nepradėti.

Pagerinus savo miego padėtį pagerinsite miego kokybę ir sumažinsite skausmą! Išbandykite tą „idealią padėtį“, kad pamatytumėte, kiek geriau galite jaustis ir pasirodyti!

Ištekliai
Geriausia miego padėtis jūsų kūnui. Nacionalinis miego fondas.