Skip to content
Home » 5 patarimai, kaip naudoti riešą

5 patarimai, kaip naudoti riešą

Parašė Calvin Sun

20140818_132438
Treneris Cody demonstruoja tinkamą riešų apvyniojimo vietą.

Šiandien CrossFit sportininkams aksesuarų netrūksta. Riešų apdangalai, apvyniojimai, dirželiai, diržai, kelių rankovės ir kėlimo batai yra vieni iš labiausiai paplitusių įrankių, kuriuos rasite bet kuriam funkciniam kūno rengybos sportininkui. Mano nuomone, riešo apdangalas yra vienas iš dažniausiai netinkamai naudojamų (ir per daug naudojamų) atraminių įrankių.

Riešo apvyniojimo paskirtis – palaikyti riešo sąnarį atliekant sunkius ar didžiausios pastangos kėlimus spaudžiant ir keliant virš galvos. Atliekant šiuos judesius, esant apkrovai, riešas gali būti per daug ištiestas ir dėl to gali būti pažeista mechanika, galimi sužalojimai ir nepavyks kelti. Riešų apvyniojimą tikrai verta turėti sportininkui, bet pastebiu, kad daugelis juos naudoja netinkamai. Štai keli patarimai, padėsiantys išnaudoti visas treniruočių galimybes.

1. Apšilimas be riešo apvyniojimų

Nereikia apvynioti riešų, kad judintumėte 60 % 1-RM preso. Paprastai savo sportininkams patariu nešioti riešų apvyniojimus tik treniruočių dienomis, kai dirbame maksimaliomis apkrovomis ar beveik. Nuolatinis priklausomybė nuo riešo apvyniojimo riboja riešo lenkiamųjų ir tiesiamųjų raumenų jėgos vystymąsi. Apsidairykite aplinkui ir pastebėsite, kad kai kurie stipriausi sportininkai mūsų sporto salėje retai nešioja riešų apdangalus.

BMileris
Treneris Bryanas kelia sunkų svorį nenaudodamas riešų apvyniojimų.

2. Neriškite riešų per žemai

Atminkite, kad riešo apvyniojimo paskirtis yra palaikyti riešo sąnarį. Jei įvyniojimas yra žemiau riešo sąnario, jūs veiksmingai pavertėte riešo apvyniojimą dilbio apyranke, kuri nesuteikia jokios atramos. Įsitikinkite, kad surišate įvyniojimą taip, kad jis pakankamai uždengtų riešo sąnarį, kad sukurtų atramą ir išvengtumėte pernelyg didelio riešo ištiesimo.

20140818_131814
Palyginkite riešo apvyniojimą kairėje su riešo apvyniojimu dešinėje; dešinėje esanti yra per žemai žemiau riešo sąnario.

3. Naudokite tinkamo tipo įvyniojimą

Rinkoje yra dviejų pagrindinių įvyniojimų rūšių: plonesni ir lankstesni medvilniniai įvyniojimai (pvz., stiprybės įvyniojimai) ir storesni, užsegami „powerlifting“ stiliaus įvyniojimai, kurie labiau palaiko riešą. Jei bandote maksimaliai išnaudoti judesius, pavyzdžiui, spaudimą ant suoliuko arba pečių spaudimą, patarčiau naudoti storesnius įvyniojimus. Jei stengiatės maksimaliai trūkčioti ar plėšti, plonesni įvyniojimai gali būti geresnis pasirinkimas, nes jie suteiks jums šiek tiek daugiau judesių riešo srityje. Turėsite turėti galimybę ištiesti riešą, kad gautumėte švarų, o riešas bus šiek tiek ištiestas finišo padėtyje tiek plėšimo, tiek trūkčiojimo padėtyje.

4. Daugeliui gimnastikos judesių nereikia dėvėti įvyniojimų

Nebent planuojate apsivilkti triko ir dalyvauti tikrose gimnastikos varžybose, pvz., arklio šuoliuose ar žirgais, tikriausiai nereikės dėvėti riešų apvyniojimų atliekant kūno svorio pratimus, pvz., lenkiant žiedą, atsispaudimus ant rankų ir prisitraukimus. Išimtis gali būti treniruotės ar varžybos su riešo trauma. Be to, kai kurie sportininkai gali norėti turėti ką nors ant riešų, kad apsaugotų savo odą, kai atlieka daug pakartojimų raumenų priauginimą netikra rankena. Esmė ta, kad daugeliui gimnastikos judesių, kuriuos atliekame naudodami CrossFit, jums neturėtų prireikti riešo atramos.

5. Nenaudokite riešų įvyniojimų, kad paslėptumėte mobilumo ir lankstumo problemas

Dažnas pasiteisinimas dėvėti riešą yra skausmas ar diskomfortas, kai riešas yra ištiestas, pvz., priimant švarų arba atliekant pritūpimus priekyje. Dažniau sportininkas, kuriam valantis ar pritūpęs priekyje jaučia diskomfortą rieše, greičiausiai dėl prasto viršutinės kūno dalies mobilumo turi prastą stovo padėtį. Prasta krūtinės ląstos pratęsimas, pečių lenkimo ir išorinio sukimosi trūkumas bei riešo lankstumas gali turėti įtakos blogai stovo padėčiai. Riešų apvyniojimas nepadaro jūsų lankstesnio. Perskaitykite mano įrašą „Kaip pasidaryti geresnį stovą“ ir Nichole „Patarimai, kaip pagerinti riešo mobilumą“, kad gautumėte keletą tobulinimo idėjų.

Jei esate sportininkas, norintis patobulinti savo CrossFit įgūdžius, peržiūrėkite mūsų Invictus gimnastikos programą. Ši programa padės papildyti dabartines treniruotes, pagerinti esamą formą ir išvengti traumų. Sužinokite daugiau apie Invictus gimnastikos programą čia.