Skip to content
Home » 40% taisyklė – „Invictus Fitness“.

40% taisyklė – „Invictus Fitness“.

Nairobis irklavimas

40% taisyklė
Parašė Holden Rethwill

Navy SEAL yra unikali veislė. Intensyvus mokymo režimas ir darbo lūkesčiai, kuriuos jie gali atlaikyti, pavertė juos vienus sunkiausių žmonių, galinčių vaikščioti šioje planetoje. Nuo pat pradžių aš jais žavėjausi. Darbas, kurį jie atlieka, treniruotės, kurias jie ištveria – viskas.

Taip pat visada labai domėjausi elitinių sportininkų ir varžovų psichine būkle. Todėl neseniai susimąsčiau, kaip šie vyrai gali atlaikyti žiauriausias pasaulyje treniruotes. Tyrinėdamas radau pasikartojančią temą, kuri man tikrai įstrigo. Kokia tai tema, klausiate? Jis vadinamas 40% taisyklė.

„Big Think“ vaizdo įraše „Marquis Jet“ įkūrėjas Jesse Itzleris aptaria dalį savo knygos pavadinimu „Gyvenimas su SEAL“. Jis aprašo laiką, kai susitiko su SEAL per 100 mylių lenktynes, kurias Itzleris įveikė kaip 6 asmenų estafetės dalį, o SEAL įveikė vienas. Baigęs lenktynes ​​jis sužinojo, kad iki 70 mylios SEAL sulaužė visus mažesnius abiejų jo pėdų kaulus ir buvo pažeisti inkstai, bet vis tiek baigė lenktynes. Susižavėjęs šiuo žmogumi, Itzleris pakvietė SEAL mėnesį gyventi su juo ir jo šeima, kad pasimokytų iš jo ir pakeistų įprastą rutiną, į kurią jis pateko.

Pirmą dieną, gyvendamas su SEAL, jis paprašė Itzlerio užšokti ant prisitraukimo strypo ir padaryti kuo daugiau prisitraukimų. Itzleris baigė 8. Tada jis paprašė jo pašokti ir padaryti tai dar kartą. Šį kartą buvo 6. Jis paprašė jo pašokti trečią kartą, o Itzleris išgirdo vos kelis. Tada SEAL jam pasakė, kad jie neišvyks, kol Itzleris nepabaigs dar 100. Iš pradžių Itzlerio reakcija buvo tipiška; jam niekaip nepavyks to padaryti arba tai užtruks visą dieną.

Tačiau SEAL jam paaiškino, kad mes visi galime pasiekti daugiau, nei manome. Tai buvo pirmasis Itzlerio įvadas į 40% taisyklę – taisyklę, kurios laikėsi šis SEAL ir jo broliai. Taisyklė, kuria, kai visi lustai sumažėjo, jie pasitikėjo žinodami, kad visada gali daugiau.

Taigi, kas tiksliai yra ši taisyklė?

40% taisyklė yra mintis, kad kai mūsų protas liepia mesti rūkyti, mūsų kūnas iš tikrųjų išnaudojo tik 40% savo potencialo. Pagalvokite apie tai kaip treniruotę; kiek kartų mes buvome giliai į ilgą malūnėlį ir ta abejonė pradeda lįsti į pakaušį? Mūsų protas pradeda liepti sulėtinti tempą arba kad laikas sustoti. SEAL teigimu, šiuo metu esame išnaudoti tik 40 % – ir vis dar galime daugiau. Jis paaiškino, kad šie papildomi 60% ateina ne iš proto ar iš kūno; tai kyla iš mūsų valios.

Mūsų valia šviečia, kai turime nusistovėjusį „kodėl“, kurį tikrai suprantame ir kuriuo tikime. Kai tai suprantame, valia siekti sėkmės tampa galinga varomąja jėga. Ji turi galimybę įveikti nesėkmės baimę, jei mes tai leidžiame. Tačiau tai negali būti atsitiktinis dalykas. Tai turi būti pavyzdys mūsų kasdieniame gyvenime. Jei nerodysime šios disciplinos kasdien, kaip galėsime ją parodyti tada, kai to reikia? SEAL paaiškino, kad net tada, kai mūsų protas nori pasitraukti, turime rezervinę energijos sistemą, kuri gali būti dar galingesnė, jei leisime.

Esu visiškai parduotas pagal 40% taisyklę. Per visus savo lengvosios atletikos metus buvo daugybė kartų, kai mačiau, kaip kažkas pasidavė dėl to, kad tai liepė protas. Žinojimas, kad vis dar turite valios atsiremti, kai jūsų protas pradeda pasiduoti, mano nuomone, yra svarbiau už bet kokias fizines galimybes. Kas nors gali būti talentingiausias pasaulio sportininkas, bet jei jis nesugeba prasilenkti su savo protu, jų potencialas yra labai ribotas.

Mūsų protas gali būti galingas įrankis arba nuodingas priešas, jei leisime. Kai kitą kartą būsite giliai į skausmo urvą ir jūsų protas pradės liepti mesti rūkyti, pagalvokite apie 40 % taisyklę. Žinokite, kad jei tikrai tikite ir pasitikite savo „kodėl“, jūsų valia leis jums pasistūmėti 60% net tada, kai jūsų protas sako „ne“. Jei nežinote, kas yra jūsų „kodėl“, arba jums reikia pagalbos ją nustatant, peržiūrėkite straipsnį Kreipkitės į savo „KODĖL“ ir jūsų baimes parašė Heidi Fearon.

Šaltinis

„Navy SEAL“ turi „40 procentų taisyklę“ ir tai yra raktas į psichinių kliūčių įveikimą. Didelis mąstymas. Np, 2015 m. lapkričio 26 d. 2016 m. kovo 6 d. .