Skip to content
Home » 30 minučių pritūpimo iššūkis

30 minučių pritūpimo iššūkis

BMillerSquat

30 minučių pritūpimo iššūkis
Parašė Bryanas Milleris

Visada buvau „iššūkių“ gerbėja – švariai maitintis, sportuoti ar kitaip. Be to, kad jie traukia konkurentą iš mūsų visų, jie yra būdas įtraukti į jūsų gyvenimą ilgalaikius teigiamus pokyčius. Vienas iš mano stabų, Ido portalas, metė šį iššūkį:

Sėdėkite atsipalaidavusioje pritūpimo padėtyje 30 minučių per dieną, 30 dienų.

Kodėl turėtumėte priimti šį iššūkį? Jau dabar turėtume žinoti pritūpimo pozicijos privalumus: pagerėjęs čiurnos, kelių, klubų lankstumas, virškinimas, stuburo dekompresija…sąrašas tęsiasi! Daugelyje pasaulio šalių tai yra pagrindinė žmogaus poilsio padėtis. Kurį laiką stebėkite dvejų metų vaiką; vaikai dažnai naudojasi šia padėtimi kaip poilsiui, o tėvai jiems niekada nerodo, kad tai daro. Ši padėtis yra mūsų DNR. Deja, daugumoje vakarų pasaulio „pritūpti“ viešai yra socialiai nepriimtina, todėl daugelis žmonių praranda galimybę patogiai ar išvis sėdėti pritūpimo vietoje.

Grįžkite į iššūkį! Štai kaip tai veikia.

Diena 1:
1 minutė: 30 minučių, jokių problemų. Aš turiu tai.
2 minutė: žiūrėk, po minutės! Nieko didelio. Liko tik 28 minutės ir 38 sekundės. Eik man!!!
3–30 minutės (suskaidytos į 1–2 minučių intervalus): tai pragaras. Ar mes jau čia? Kada baigsis? Aš nejaučiu savo kojų.

Kai pirmą kartą pradėjau iššūkį, galėjau sėdėti pritūpęs apie 1–2 minutes, kol pasidarė labai nepatogu.

Iki 30 dienos:
Vienu metu galėjau patogiai pritūpti 8-10 minučių, o pritūpimo padėtis buvo gerokai pagerėjusi. Aš galėjau išlaikyti savo krūtinę daug stačiau, todėl galėjau sutelkti dėmesį į savo kelius. Jaučiu savo olimpinių keltuvų apatinės padėties pokyčius ir pastebėjau, kad žymiai pagerėjo kulkšnių judesių amplitudė.

Dar svarbiau, kad pritūpimai tapo mano įprastos kasdienybės dalimi. Po iššūkio pritūpimai poilsiui yra natūralu. Kai pavargstu nuo stovėjimo, aš tiesiog krentu į pritūpimą!

O dabar… aš tau iššūkį! Jūs žinojote, kad tai ateis, kai pradėjote skaityti šį straipsnį. Kviečiu jus visus išbandyti! Pritūpkite 30 minučių per dieną, 30 dienų ir praneškite man, kaip sekasi!

Mokykitės iš mano klaidų – pradėkite nuo mažens, vieną minutę. Naudokite telefono chronometrą, kad galėtumėte sekti visą dienos laiką. Jei pritūpti jums sunku, naudokite duris, stalą arba atsiremkite į sofą, kad ją būtų lengviau pakenčiama. Būsite sužavėti dėl padarytos pažangos. Smagaus pritūpimo!